Sauna na włosy uratuje zniszczone pasma! Wykonaj ją sama w domu. Potrzebne produkty już masz

Jak wypływa sauna na włosy? Okazuje się, że ten tani zabieg potrafi silnie zregenerować i odżywić nasze pasma. Gwarantuje efekt jak z salonu, który możesz osiągnąć w domowych warunkach. Jak dokładnie działa?

Twoje pasma potrzebują silnej regeneracji, ale nie chcesz wydawać kilkuset złotych na zabieg u fryzjera? Sauna na włosy to coś dla ciebie. Podpowiadamy, kto powinien z niej skorzystać, ile kosztuje i jak wykonać ją samodzielnie w domowym zaciszu.  

Zobacz wideo Jak dbać o skórę i włosy jesienią? Podpowiada nasza makijażystka

Więcej treści znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Co to jest sauna na włosy? Zabieg to prawdziwe spa dla naszych pasm 

Sauna na włosy to zabieg, który wykorzystuje działanie ciepła. Chociaż nazwa może być myląca, nie ma on za wiele wspólnego z tradycyjną sauną. Zabieg odbywa się przy pomocy specjalnego sprzętu, który nagrzewa się do temperatury ok. 40 st. C. i stymuluje proces powstawania pary wodnej.  

Ciepło ma otworzyć łuski włosów, by nałożone na nie produkty mogły lepiej wniknąć w ich strukturę. Wilgoć i działanie wysokiej temperatury nawilżają włosy, dzięki czemu już po pierwszym zabiegu pasma będą odżywione i zregenerowane. Sauna jest niedrogim zabiegiem. Zazwyczaj musimy za nią zapłacić ok. 50 zł, a efekt utrzymuje się 2-3 tygodnie.  

Sauna na włosy w domu. Jak wykonać zabieg? 

Sauna na włosy to prawdziwe spa dla końcówek, które polecane jest dla każdego. Szczególnie dobrze sprawdzi się u osób ze zniszczonymi włosami po koloryzacji czy rozjaśnianiu. Żeby ją wykonać, wcale nie musisz wychodzić z domu. Wystarczy, że zaopatrzysz się w kilka produktów. Do zabiegu będziesz potrzebować:  

  • Miski z gorącą wodą,
  • Spinki,
  • Ręcznika,
  • Ulubionej odżywki lub maski do włosów.

Na początku dwukrotnie umyj włosy i delikatnie odsącz z nich wodę za pomocą ręcznika. Następnie na całej długości nałóż dobrą odżywkę lub maskę i zepnij włosy. Schyl głowę nad miską z parującą wodą i przykryj się ręcznikiem. Po 20-30 minutach spłucz dokładnie włosy letnią wodą.  

Więcej o: