Najmodniejsze fryzury do ramion. Te cięcia odmładzają i dodają uroku. Gwiazdy je uwielbiają

Renesans przeżywa właśnie klasyczny cieniowany bob do ramion. Fryzura bob to jedna z najmodniejszych, najbardziej kobiecych i uniwersalnych fryzur, którą można zaprezentować w kilku różnych wersjach, a każda z nich jest równie efektowna. Możemy zdecydować się na klasyczny bob, french bob, blunt bob lub long bob. Cieniowane włosy do ramion, to ukochana fryzura wielu gwiazd. Nic w tym dziwnego! To cięcie nigdy nie wychodzi z łask, a teraz jest jeszcze bardziej modne niż zwykle.

Czym dokładnie jest fryzura bob?

W swojej klasycznej wersji bob rządzi się jedną, główną zasadą- krótkim cięciem do linii żuchwy lub ramion. Fryzurę można wykańczać i stylizować na wiele różnych sposobów, co sprawia, że bob to fryzura o wielu odsłonach. Niezwykle popularny staje się teraz blunt bob, long bob nazywany również "lobem", a także falowany bob, czyli beach wave bob.

Czym blunt bob różni się od klasycznego boba? Przede wszystkim teksturą i stylizacją włosów. Zarówno bob klasyczny, jak i blunt bob długością sięgają do linii brody, za ucho lub maksymalnie do linii ramion. W klasycznym bobie, ulubionej fryzurze Hailey Bieber i Klaudii Halejcio, włosy są równe, prosto ścięte i starannie wygładzone.

 

Blunt bob wprowadza do tej równowagi trochę zamieszania i wyrazistości — wciąż pozostaje geometryczną fryzurą, ale tępe cięcie (blunt cut) dodaje mu bardziej ekstrawaganckiego charakteru. Przykład? Bob Natalie Portman czy Jennifer Lawrence.

 

Jaki bob będzie najlepszy dla ciebie?

Włosy przycięte do ramion, najbardziej będą pasować osobom posiadającym okrągłą, owalną lub kwadratową twarz. Możemy postawić na klasycznego boba praktycznie zawsze, niezależnie od typu włosów, jakie posiadamy.

Jeśli jesteś posiadaczką włosów cienkich, najlepszym wyborem będzie dla ciebie a-line bob, czyli odwrócony bob lub bob falowany.

Odwrócony bob charakteryzuje się krótszym cięciem w okolicach karku. Włosy przy twarzy zostają w tym przypadku dłuższe — ścięte na równo lub wystrzępione, bob falowany to po prostu klasyczny bob stylizowany — w tym przypadku poprzez falowanie włosów.

 

Dłuższy blunt bob poprowadzony linii ramion pasować będzie do twarzy owalnej oraz okrągłej — wysmukli ją. Z kolei krótki blunt bob do linii żuchwy świetnie podkreśli rysy w przypadku twarzy pociągłej. W przypadku trójkątnej twarzy najlepiej sprawdzi się blunt bob z grzywką.

Kiedy zdecydować się na cieniowanie włosów?

Jeśli na co dzień walczysz o objętość, a twoje włosy mają tendencję do opadania, najlepszym wyjściem dla ciebie są  właśnie wycieniowane włosy do ramion – jeśli masz gęste włosy, świetnie sprawdzi się dodatkowo grzywka. Dzięki cieniowaniu twoje włosy stanął się lżejsze i odzyskają objętość.

Jeśli zależy ci na wysmukleniu buzi, przycinanie warstwowe nada twojej twarzy jej nieco bardziej pociągłego kształtu.

Mocno wycieniowany bob, szczególnie dobrze będzie wyglądać u kobiet o ostrych rysach twarzy i kwadratowej buzi. Dzięki takiemu cięciu rysy twarzy zostaną złagodzone, a dodatkowe odświeżenie stylizacji odejmie kilka lat.

Więcej o: