Pielęgnacyjny hit z TikToka - skin cycling. Sposób na walkę ze zmarszczkami bez podrażnień

Sekretem pielęgnacji skóry twarzy jest umiar. Okazuje się, że zbyt częste korzystanie z niektórych kosmetyków może naruszać naturalną barierę skóry. Skin cycling to metoda pielęgnacji, która pomoże ci poprawić kondycję skóry bez podrażnień. Wyjaśniamy, na czym polega.

Nieskazitelna cera jest marzeniem wielu kobiet. Kluczem do pięknej i zdrowej skóry twarzy są właściwa pielęgnacja, zdrowa dieta, a nawet odpowiednia ilość snu. W tym artykule skupimy się na pielęgnacji. Na TikToku można znaleźć wiele urodowych trików. Jedne z nich są bardziej trafione, innych zdecydowanie należy unikać. Trend na skin cycling jest jednak prawdziwym hitem. Ten sposób pielęgnacji polecany jest przez dermatologów, więc bez obaw można mu zaufać. Podpowiadamy, na czym polega skin cycling i jakie efekty przynosi. 

 

Skin cycling. Na czym polega pielęgnacyjny hit?

Okazuje się, że zbyt częste używanie pewnych kosmetyków może być szkodliwe dla naszej cery. Nawet w pielęgnacji należy zachować umiar. Skin cycling to metoda polecana przez znaną w social mediach dermatolog, dr Whitney Bowe. Przekonuje ona, że nie należy zbyt często złuszczać skóry twarzy. W metodzie skin cycling przed snem stosuje się nie więcej niż trzy produkty. Pielęgnację tę powtarza się w czterodniowych cyklach. 

Metodę skin cycling stosuje się jedynie wieczorem. Rano należy oczyścić skórę, osuszyć ją i nawilżyć. Warto również użyć produktu z witaminą C oraz kremu SPF. Pierwszej nocy cyklu należy oczyścić twarz, osuszyć, a następnie wykonać peeling. Dr Bowe poleca peelingi chemiczne zamiast fizycznych. Następnym krokiem jest nałożenie kremu nawilżającego. Kolejna noc należy do retinolu. Na oczyszczoną twarz należy nakładamy kosmetyk z retinolem. To właśnie ten składnik o silnych właściwościach przeciwstarzeniowych może podrażniać skórę, gdy jest zbyt często nakładany. Trzecia i czwarta noc to czas regeneracji. Należy zrezygnować zarówno z peelingu, jak i retinolu. W tym czasie powinno się jedynie oczyszczać i nawilżać skórę. Następnie cykl rozpoczyna się od początku. 

 

Skin cycling hitem TikToka. Efekty pielęgnacji 

Głównym celem takiej pielęgnacji jest uniknięcie podrażnień. Zarówno codzienne stosowanie peelingu, jak i retinolu może niekorzystnie wpływać na naszą cerę. Dr Bowe przekonuje, że stosowanie metody skin cycling przyczyni się do poprawy kondycji skóry. Zrównoważone stosowanie składników aktywnych z kosmetykami nawilżającymi zapobiega naruszeniu bariery skórnej. Warto również pamiętać, że w pielęgnacji ważna jest cierpliwość, gdyż zazwyczaj efekty nie są widoczne od razu. 

Więcej o: