Oczy syreny, czyli makijaż w stylu Belli Hadid. Zmysłowy trend prosto z TikToka

TikTok wciąż wyznacza nowe trendy. Jednym z ostatnich jest zmysłowy makijaż oczu w stylu Belli Hadid. Internautki są w nim zakochane i chętnie go odtwarzają. Podpowiadamy, jak wykonać słynne oczy syreny.

Bella Hadid uważana jest za jedną z najpiękniejszych kobiet na świecie. Nic więc dziwnego, że stylizacje i makijaże modelki od razu stają się hitem w sieci i są chętnie odtwarzane. Dużym atutem Belli Hadid jest magnetyzujące spojrzenie. Makijażystka Danielle Marcan przyjrzała się makijażowi oczu modelki i postanowiła go odtworzyć. Jej tutorial od razu stał się hitem TikToka, a look w stylu Belli Hadid zyskał niesamowitą popularność. Makijaż siren eyes, jak wskazuje nazwa, nawiązuje do syren, które czarującym śpiewem uwodziły żeglarzy.  To bardzo zmysłowy i hipnotyzujący look. Podpowiadamy, jak go wykonać. 

 

Zmysłowe siren eyes. Krok po kroku 

Makijaż siren eyes wygląda najlepiej na oczach w kształcie migdałów, jednak zadawalający efekt można osiągnąć na każdej powiece. To nieco bardziej ekstrawagancka wersja klasycznego smokey eyes. Makijaż należy rozpocząć od narysowania długiej, czarnej kreski od zewnętrznego kącika oka ku górze. Kolejnym krokiem jest narysowanie cienkiej linii do połowy powieki.

Należy również obrysować kredką kącik oka oraz dolną powiekę. Następnie rozcieramy delikatnie kreski, najlepiej za pomocą pędzelka. Dzięki temu makijaż będzie wyglądał bardzo zmysłowo. Środek powieki oraz kącik oka należy rozjaśnić za pomocą rozświetlacza. Ostatnim krokiem makijażu jest pomalowanie rzęs

 

Makijaż siren eyes. Zmysłowy efekt

Taki makijaż oczu prezentuje się bardzo kobieco i hipnotyzująco. Jego dużym atutem jest to, że oczy wydają się większe i nabierają migdałowego kształtu. Dzięki spojrzenie staje się bardziej zmysłowe. Taki makijaż to świetna propozycja na imprezę czy romantyczną randkę. W siren eyes zakochana jest nie tylko Bella Hadid. Jego fankami są również Zendaya i Emily Ratajkowski, a na TikToku bije rekordy popularności. 

Więcej o: