Dodaj łyżkę do odżywki i nałóż na włosy. Efekt? Jak po wizycie u fryzjera

Ten produkt w połączeniu z maską lub odżywką pomoże uzyskać efekt lśniącej tafli włosów. Podpowiadamy sprawdzone przepisy, w których wystarczy dodać jeden składnik, aby uzyskać mocno nawilżającą maskę do włosów

Jest niezwykle prosty sposób na to, aby twoja ulubiona maska do włosów miała jeszcze skuteczniejsze działanie nawilżające. Ta metoda wymaga dodania jednego składnika, który możesz wziąć ze swojej kuchni.

Prosty i skuteczny przepis. Twoje włosy będą lśniące i nawilżone

Agawa często staje się składnikiem szamponów i odżywek do włosów. Regularnie stosowana nawilża skórę głowy, odżywia włosy i dodaje im blasku. Swoją pielęgnację śmiało możesz wzbogacić o ten składnik i nie musisz do tego specjalnie kupować nowych produktów.

Do tego sposobu będziesz potrzebować tylko dwóch składników. Pierwszym składnikiem będzie twoja ulubiona maska do włosów, a drugi składnik to syrop z agawy, który zadziała mocno nawilżająco i odżywczo.

Dodaj do naczynia dwie łyżki swojej ulubionej maski czy odżywki, a następnie proporcjonalnie taką samą ilość syropu z agawy. Wszystko dokładnie wymieszaj i nałóż na umyte, wilgotne włosy. Dokładnie rozprowadź maseczkę po pasmach włosów i przykryj je folią spożywczą. Kolejnym krokiem jest suszenie włosów pod ciepłym powietrzem suszarki. To sprawi, że maska zadziała o wiele lepiej. Na koniec odczekaj 15 minut i spłucz dokładnie włosy.

Skuteczny składnik z twojej kuchni. Pięknie odżywia włosy

Jeśli akurat nie masz w domu syropu z agawy, to równie dobrze sprawdzi ci się miód. Działa intensywnie nawilżająco i dodanie tego produktu do swojej maseczki to wspaniały sposób na naturalną, niedrogą, skuteczną i długofalową kurację dla każdego rodzaju włosów. Dzięki regularnemu stosowaniu takiej maseczki twoje włosy będą nawilżone i naturalnie lśniące.

Proporcje maseczki i miodu są takie same, jak w przypadku odżywki z syropem z agawy. Taką miodową mieszankę przyrządza się tuż przed użyciem i nakłada na włosy oraz skórę głowy na co najmniej 30 minut. Niekiedy zaleca się trzymanie mikstury z miodem nawet 40-60 minut. Dobrze jest schować włosy pod foliowym czepkiem lub turbanem z ręcznika.

Uniwersalny kosmetyk. Aloes w pielęgnacji włosów

Aloes, tak jak agawa, jest humektantem i zapewnia właściwy poziom nawilżania włosów przy pomocy zbierania z wody z powietrza. Aloes na włosy ogranicza wydzielanie łoju i silnie oczyszcza pasma, usuwając z ich powierzchni nie tylko sebum, ale także pozostałości innych produktów do stylizacji.

Ten humektant działa bardzo delikatnie i nie narusza struktury włosa. Wystarczy wykonać te same kroki, co w przepisie z syropem z agawy i twój rytuał pielęgnacyjny będzie gotowy.

Więcej o: