Jak i czym olejować włosy? Te produkty za kilka złotych działają cuda! Stosują je włosomaniaczki

Jak olejować włosy? Wiele osób zadaje sobie to pytanie. Boimy się, że produkt nie zadziała i jedynie sprawi, że nasza skóra stanie się tłusta. Z tymi olejkami będzie to niemożliwe! Działają już w kilka minut i kosztują kilka złotych.

Olejowanie włosów to ostatni hit w świecie beauty. Zabieg nie kosztuje wiele, olejki można znaleźć w większości sklepów i działają cuda. Sprawiają, że włosy stają się miękkie, lśniące i nawilżone. Wystarczy wiedzieć, jak olejować włosy w prawidłowy sposób. Nieumiejętnie nałożony produkt nie ma szans zadziałać.  

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Więcej treści znajdziesz na Gazeta.pl

Olejki na zniszczone włosy. Te produkty do olejowania działają najlepiej 

Olejowanie włosów to zabieg, który pokochały wszystkie włosomaniaczki. Jest tani i można bez problemu przeprowadzić go w domowym zaciszu.  Niektórzy omijają jednak olejowania z obawy, że włosy staną się obciążone i pozostanie na nich tłusty film. Przy odpowiednim produkcie jest to jednak mało prawdopodobne. Które olejki będą najlepsze? 

Olejek rycynowy na włosy to świetny produkt. Zawiera m.in. nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminę E, białko i minerały. Zapewnia pasmom głęboką regenerację. Przy regularnym stosowaniu stają się widocznie wzmocnione, błyszczące i bardziej elastyczne. Innym dobrym produktem jest olejek z czarnuszki na włosy, który dodatkowo działa rewelacyjnie na skórę głowy. Ma właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwzapalne. Zawiera także aminokwasy tłuszczowe, które zapewniają włosom odpowiednie nawilżenie.  

Jak olejować włosy? Pamiętaj o tych zasadach i zapomnij o obciążonych pasmach 

Olejowanie włosów ma mnóstwo zalet. Zabieg chroni przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, ogranicza wydzielanie sebum, przywraca pasmom blask, miękkość i sprężystość. Oprócz tego zmniejsza liczbę wypadających włosów, pomaga w walce z łupieżem i skutecznie regeneruje. Jak poprawie olejować włosy? 

Olej rozprowadź na suchych włosach od ucha w dół. Jeśli czujesz taką potrzebę, możesz także nanieść go na skórę głowy. Włosy możesz przeczesać grzebieniem, aby olej rozprowadził się równo po całych włosach. Teraz zapleć warkocz lub zrób mocnego koka. Trzymaj olej nie krócej niż 30 minut. Jeśli włosy są wyjątkowo suche, możesz pozostawić produkt nawet na całą noc, chyba że masz go także na skórze głowy. W takim przypadku zmyj olej po max. 2 godzinach. 

Więcej o: