Zapomnij o długich wachlarzach! Teraz modne są rzęsy manga. Efekt z pewnością cię zaskoczy

Rzęsy ukształtowane w gęsty wachlarz przeszły do historii. Teraz najmodniejsze jest spojrzenie z efektem manga. Jak sama nazwa wskazuje, ten trend, który panuje na platformie TikTok, koncentruje się na tym, abyś wyglądała jak postać prosto z komiksów manga!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kolejny trend kosmetyczny prosto z platformy TikTok, nie wymaga nakładania tony podkładu na skórę lub używania lubrykantu jako podkładu. Tak naprawdę nie potrzeba zbyt wielu produktów, aby uzyskać efekt manga lash i wyglądać niczym postać z książek. Jak to zrobić?

Zobacz wideo Problemy z maskarą? Mamy patenty na plamy z tuszu

Trend Spidery Lash inspirowany postaciami z mangi przejmuje TikTok'a

Dla tych, którzy nie są zaznajomieni ze światem mangi i anime muszą wiedzieć, że włoski na rzęsach tych postaci mają tendencję do efektu spiczastych kępek, które są rozmieszczone wzdłuż górnej i dolnej linii rzęs, tworząc "kolczasty" wygląd. Zamiast dodawać do oka pasek rzęs, musisz ostrożnie rozłożyć kępki lub pojedyncze rzęsy. Dłuższe włoski wystają z krótszych kawałków, tworząc efekt rozdzielonych rzęs. Trend rzęs manga zyskuje popularność wśród użytkowników TikTok'a. Użytkownik Sarah Cheung z Toronto, znana pod pseudonimem jako @sacheu postanowiła przetestować ten trend panujący w azjatyckich social mediach. Kobieta opublikowała film, który ma ponad 3.8 miliona polubień.

Nowy trend w rzęsach. Modne rzęsy manga krok po kroku

W samouczku, który nagrała Sarah Cheung, dziewczyna najpierw nałożyła tusz na rzęsy. Następnie pocięła sztuczny pasek na małe, krótkie i długie kawałki. Za pomocą specjalnego kleju do rzęs przykleiła każdą sekcję kępek do oka, wybierając dłuższe kawałki na górze i krótsze na dole, aby uzyskać wygląd rozdzielonych rzęs niczym postacie książek mangi. Dziewczyna przyznała, że metoda ta sprawia wrażenie łatwej, to jak sama przyznaje, trzeba było trochę prób i błędów, aby znaleźć najprostszy sposób na wypróbowanie tego trendu.

Więcej o: