Co stanie się z włosami, jeśli ograniczysz kawę? Efekty zdumiewają

Nie jest niczym odkrywczym, że kawa stanowi nieodłączny element dnia praktycznie każdej z nas. Jednak czy kiedykolwiek zastanawiałaś się nad tym, jaki wpływ na włosy może mieć spożywanie tego napoju? Wyjaśniamy więc, co stałoby się z kosmykami , gdybyś całkowicie wyeliminowała ze swojej diety kawę.

Czy wiedziałaś, że spożywanie kawy jest nie tylko korzystne dla naszego zdrowia, ale także przyczynia się do poprawy kondycji włosów? Kofeina coraz częściej wykorzystywana jest w przemyśle kosmetycznym oraz w lecznictwie. Doceniana jest za swoje zbawienne działania zarówno na ciało, twarz, jak i właśnie na włosy. Przyczynia się ona m.in. do stymulacji krążenia w skórze. Dochodzi wówczas do pobudzenia mikrokrążenia w mieszkach włosowych, czyli do intensywnego odżywienia i dotleniania mieszków włosowych. Co jednak, jeżeli postanowimy całkowicie wyeliminować kawę z naszej diety? 

Ograniczenie kawy a wypadanie? Istnieje powiązanie! 

Większość z nas już pewnie dawno zdążyła zauważyć, że kosmyki nie zawsze rosną w równym tempie. Jeżeli jednak chcesz zapuścić je szybciej i jednocześnie wzmocnić, pomocne okazać się może picie jednej filiżanki kawy dziennie. Dlaczego? Spożywana z umiarem kofeina przyczynia się do zmniejszenia produkcji dihydrotestosteronu - hormonu, którego obecność bardzo często powoduje nadmierne wypadanie włosów, a także ich znaczące osłabienie.

Potwierdza to fakt, że większość produktów, które sprawiają, że twoje włosy rosną szybciej, są mocniejsze i gładsze, w swoim składzie mają właśnie kofeinę. 

Czy kofeina wpływa na nasze włosy? O tym warto wiedzieć!

Zauważyłaś, że twoje włosy mimo używania najróżniejszych odżywek i serum do włosów, tracą blask? To właśnie picie kawy może pomóc odżywić matowe kosmyki. Dzieje się tak, ponieważ zawarta w napoju kofeina zwiększa przepływ krwi i pomaga dostarczyć składniki odżywcze do cebulek. Dzięki temu włosy wyglądają na zdrowsze i naturalnie lśnią. 

To właśnie dzięki kawie twoje włosy mogą się również mniej puszyć. Wspomniany napój sprawi, że nie tylko staną się gęstsze, ale także gładsze i zdrowsze. Kofeina pomoże ci także w ujarzmieniu niesfornej czupryny. W momencie, gdy do cebulek włosów docierają niezbędne składniki odżywcze i witaminy, kosmyki stają się bardziej miękkie, podatne na stylizacje. Wówczas przestają nam także towarzyszyć problemy z ich rozczesywaniem. 

Regularne oraz umiarkowane spożywanie kawy może mieć więc zbawienny wpływ na nasze włosy. Po całkowitym odstawienie napoju bardzo często kosmyki mogą stać się bardziej podatne na zniszczenia, zacząć nadmierne wypadać, a także utracić swój zdrowy wygląd. 

Więcej o: