Wieczorne przyzwyczajenia, które rujnują twoją skórę. Na to powinnaś uważać!

Bezsenność to jeden z najczęstszych czynników, przez które wyglądamy rano na zmęczone, a nasza skóra pozbawiona jest młodzieńczego, zdrowego blasku. Chcąc cieszyć się zadbanym i atrakcyjnym wyglądem powinnyśmy szczególną uwagę zwrócić na nasze przyzwyczajenia. Wyjaśniamy, które codzienne zaniedbania mogą zrujnować twoją skórę.

Bezsenność, stres, źle dobrana dieta, a także brak czasu dla siebie - to wszystko sprawia, że nasza skóra każdego dnia narażona jest na powstawanie coraz to nowszych uszkodzeń. Znaczący wpływ ma na to nie tylko brak odpowiedniej higieny, ale także nieregularność w działaniu. Mało która z nas zdaje sobie sprawę z faktu, że zbyt mała ilość czasu, którą poświęcamy na odpoczynek oraz sen, może być przyczyną pojawiania się niedoskonałości na naszym ciele. Jeżeli chcesz się cieszyć zdrowym, pełnym młodzieńczego blasku wyglądem, szczególną uwagę powinnaś zwrócić na swoje przyzwyczajenia.

Czego unikać, by cieszyć się zdrową i piękną skórą? O tym nie możesz zapomnieć! 

  • prawidłowy demakijaż 

Jeżeli należysz do kobiet, które codziennie nakładają makijaż na twarz, powinnaś wiedzieć, że sam płyn do demakijażu może nie wystarczyć do głębokiego oczyszczenia skóry. Chcąc przygotować ją do prawidłowej regeneracji w ciągu nocy powinnyśmy zwrócić szczególną uwagę na dokładne usunięcie pozostałości po kosmetykach, gdyż ich pozostałości mogą niekorzystnie wpłynąć na wygląd twojej cery. 

To właśnie podczas snu nasza skóra wraca do zdrowia, po tym jak przez cały dzień narażona była m.in. na zanieczyszczenie środowiska, nadmierną ekspozycję na słońce czy złą dietę. Jak zadbać o prawidłową pielęgnację skóry przed snem? Ważne jest stosowanie podwójnego olejku oczyszczającego. To właśnie jego zastosowanie sprawi, że na twojej twarzy nie pozostaną żadne resztki makijażu. Dwukrotne przemycie twarzy sprawi, że będzie lepiej i głębiej oczyszczona. Nie należy zapominać także o odpowiednim nawilżeniu skóry przed snem! 

  • zmiana pościeli 

Czy wiedziałaś, że rzadko zmieniana pościeli i spanie w tych samych poszewkach przez wiele nocy z rzędu może przyczyniać się do uszkodzenia twojej cery, w tym m.in. powstawania trądziku? Przyczyna tego zjawiska jest naprawdę prosta! To właśnie podczas snu skóra wchodzi w interakcję z bakteriami potowymi, które gromadzą się w nocy na materiale. Zmianę pościeli zaleca się 1-2 razy na 2 tygodnie. 

  • pozycja podczas snu 

Co ciekawsze pozycja, którą przyjmujemy podczas snu, może wpływać m.in. na tworzenie się zmarszczek głębokich i mimicznych. Według badań naukowych spanie na boku jest najbardziej korzystne dla naszego ciała. Jednak jak okazuje się, nie wpływa ono pozytywnie na powstawania zmarszczek. Dlaczego? Mało która z nas zdaje sobie sprawę, że to właśnie nacisk między twarzą a poduszką może przyczyniać się do powstawania niedoskonałości na szyi i twarzy. 

  • korzystanie z telefonu przed snem 

Warto także podkreślić, że nasza skóra może prawidłowo się zregenerować, tylko jeżeli dostarczymy jej przynajmniej 8 godzin głębokiego snu. Jeżeli wciąż zastanawiasz się, co może być przyczyną wieczornych problemów z zaśnięciem odpowiedź jest bardzo prosta - telefon, a dokładniej emitowane przez niego niebieskie światło. Ma to ogromny wpływ nie tylko na naszą samoregulację, ale także na zegar biologiczny i rytm dobowy. Jeżeli chcesz dobrze przespać całą noc, unikaj zabierania telefonu do łóżka.

Więcej o: