Weź 2,5 zł i idź to supermarketu. Ten prosty sposób może pomóc z trądzikiem

Wciąż poszukujesz skutecznego sposobu, który pomoże ci pozbyć się trądziku? Nie musisz dłużej wydawać fortuny w salonach kosmetycznych lub na specjalistyczne produkty w drogeriach, aby odzyskać idealny wygląd skóry. Z pomocą przychodzą naturalne domowe i co ważniejsze - bezpieczne rozwiązania.

Występujące na twarzy niedoskonałości bardzo często mogą prowadzić do pojawiania się coraz to nowszych kompleksów. Jako jedną z najbardziej uporczywych dolegliwości skórnych określa się trądzik. Jego przyczyn możemy upatrywać się w zaburzeniach genetycznych czy rozregulowanej gospodarce hormonalnej. Jednak nie tylko! Na jego występowanie bardzo duży wpływ ma także nieodpowiednio dobrana dieta - m.in. spożywanie zbyt dużej ilości czekolady, jak również stosowanie za ostrych przypraw. Do czynników pogarszających stan naszej skóry zalicza się też palenie papierosów, nieodpowiednią pielęgnację oraz długotrwały stres. 

Jeżeli wciąż poszukujesz naturalnego sposobu, który bez wychodzenia z domu pomoże ci pozbyć się trądziku, ten artykuł jest właśnie dla ciebie! Do przygotowania domowej leczniczej mieszanki będziesz potrzebować jedynie... cytryny i cynamonu! Brzmi zachęcająco, prawda? 

Cytryna i cynamon jako "cudowna mieszanka" pomagająca w walce z trądzikiem. O tym warto wiedzieć!

Zarówno cytryna, jak i cynamon mają bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie. Wykazują one zbawienne działanie przy leczeniu wielu chorób, w tym m.in. trądziku. Co dokładnie zawdzięczamy zastosowaniu wspomnianych składników?

  • zwiększają naszą odporność 
  • zmniejszają stany zapalne 
  • wspomagają proces chudnięcia 
  • poprawiają wygląd i stan naszej skóry 

Cynamon wykazuje działanie przeciwbakteryjne, przeciwpasożytnicze, przeciwutleniające i przeciwzapalne, przez co możemy określić go wręcz idealnym środkiem do leczenia ran. Cytryna zaś bogata jest w witaminę C, które nie tylko wspomaga produkcję kolagenu, ale także pomaga nam utrzymać skórę napiętą i gładką, usuwa zanieczyszczenia, wspomaga leczenie blizn oraz stymuluje proces powstawania nowych komórek. 

Jak przygotować leczniczą mieszankę? To banalnie proste!

Do przygotowania domowego lekarstwa na trądzik będziesz potrzebować jedynie: 

  • 1 łyżeczkę cynamonu 
  • 1 łyżkę soku z cytryny 
  • miskę 
  • płatki kosmetyczne 

W przygotowanej misce wymieszaj cytrynę oraz cynamon. Następnie w powstałej mieszance zamocz wacik i nałóż na twarz tam, gdzie występuję trądzik. Zostaw na skórze na 5 minut, a następnie spłucz delikatnie letnią wodą. W celu uzyskania jak najlepszych rezultatów kurację stosuj co noc, tuż po oczyszczeniu twarzy. Rano nałóż na twarz krem z filtrem UV i unikaj wystawiania skóry na słońce. Przy regularnym i dokładnym stosowaniu zabiegu, cera stanie się jaśniejsza i zdrowsza. 

Należy jednak pamiętać, że skóra każdej z nas może zareagować inaczej. Zaleca się wykonanie próby alergicznej przed rozpoczęciem kuracji. 

Więcej o: