Jeszcze niedawno mało kto decydował się na taki makijaż. Teraz usta rodem z lat 90. wracają do łask

Pokolenie Z fascynuje się trendami sprzed lat. Dowodem na to jest, chociażby powrót ekstremalnie cienkich brwi. Jednak to nie koniec. Do łask powraca makijaż ust, który cieszył się ogromną popularnością w latach 90. ubiegłego wieku.

Usta obrysowane ciemną konturówką i wypełnione pomadką w jaśniejszym odcieniu były bardzo popularne w latach 90. Mimo że jeszcze kilka lat temu wydawało się to niemożliwe, trend ten powraca do łask w nieco odmienionej formie. 

Usta rodem z lat 90. znowu modne

Makijaż ust z wyraźną konturówką i jaśniejszą pomadką był uwielbiany przez gwiazdy w latach 90. Teraz jednak szminkę zastępujemy błyszczykiem o dużym połysku. Dzięki temu rozwiązaniu usta wydają się optycznie większe. Fanką takiego makijażu jest między innymi Hailey Bieber. 

 

Trik na duże usta Hailey Bieber 

Jakiś czas temu modelka pokazała na TikToku, jak wykonuje swój ulubiony makijaż ust. Nagranie szybko stało się bardzo popularne. Aby osiągnąć taki efekt, potrzebujemy dwóch produktów:

  • kredki do ust w odcieniu nude;
  • oraz bezbarwnego błyszczyka o dużym połysku. 

Makijaż jest bardzo prosty. Najpierw Hailey obrysowuje usta kredką, delikatnie wykraczając poza ich linię. Następnie rozciera ją palcem - dzięki temu efekt będzie bardziej naturalny. Co istotne, modelka dodaje nieco więcej koloru na środku górnej i dolnej wargi. Na koniec maluje usta bezbarwnym błyszczykiem o dużym połysku. 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Zobacz wideo Jak nakładać róż w kremie, by idealnie pasował do koloru na ustach?
Więcej o: