Kwas salicylowy na twarz to hit jesiennej pielęgnacji! Usuwa przebarwienia i oczyszcza

Kwas salicylowy to jeden z najczęściej używanych składników w kosmetologii. Chociaż polecany jest do cery trądzikowej, prawie każda z nas może go stosować. Ujednolica koloryt skóry, działa antybakteryjnie i zmniejsza przebarwienia. Jak jeszcze działa kwas salicylowy na twarz?

Zima i jesień to wyjątkowo ciężkie pory roku dla skóry. Wiatr, suche powietrze, mocno nagrzane pomieszczenia, mróz — to wszystko sprawia, że nasza skóra staje się zanieczyszczona, zmęczona i przesuszona. Dodatkowo, to właśnie wtedy pojawiają się na naszej twarzy przebarwienia, a trądzik może się nasilić po lecie. W takich sytuacjach najlepiej wybrać produkt o sprawdzonym działaniu. Wyjaśniamy, kto powinien sięgnąć po kwas hialuronowy na twarz.  

Zobacz wideo Idealna cera bez podkładu? Tak wyrównasz kolor cery

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kwas salicylowy na twarz to hit. Jak działa produkt?  

Kwas salicylowy jest składnikiem powszechnie używanym w kosmetologii. Ma przede wszystkim działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Przenika przez warstwę łojową, dzięki czemu doskonale oczyszcza skórę i zwęża pory. Zapobiega również wypryskom i stanom zapalnym. Dzięki tym właściwościom jest wybierany głównie przez posiadaczki skóry trądzikowej. Niewiele osób wie, że kwas pomaga także rozjaśnić przebarwienia i zmiany pigmentacyjne, co jest dla wielu z nas ogromnym plusem, zwłaszcza po okresie wakacyjnym.  

Dużą zaletą kwasu jest to, że jest niezwykle delikatny dla skóry i jej nie podrażnia. Pod warunkiem że został zastosowany w odpowiednim stężeniu. Tak ważny jest dlatego umiar. Tak jak z każdym innym składnikiem aktywnym, nie wolno z nim przesadzać. Trzymaj się dokładnie zaleceń producenta na kosmetyku

Dla kogo kwas salicylowy? Przy wyborze zwróć uwagę na jeden szczegół 

Kwas salicylowy szczególnie polecany jest posiadaczkom cery tłustej i trądzikowej.  Powinny go unikać natomiast kobiety w ciąży i karmiące, oraz osoby podczas kuracji izotretynoiną. Przy doborze kosmetyku z kwasem warto zapoznać się z jego działaniem w konkretnych stężeniach: 

  • 1-2 % — są to produkty do pielęgnacji domowej. Nie zaleca się jednak stosowania takich kosmetyków codziennie. Na początku należy używać ich raz w tygodniu.
  • 10-20 % — stężenie wykorzystywane w peelingach chemicznych. 
  • 20% i więcej — środki silnie złuszczające, które mogą być stosowane tylko  pod okiem lekarza lub odpowiednio przeszkolonego kosmetologa. 
Więcej o: