Co na elektryzujące się włosy? Istnieje kilka prostych i szybkich sposobów

Jesienna pogoda niestety sprzyja elektryzowaniu się włosów. Jeśli borykasz się z tym problemem i chciałabyś temu zaradzić, to wystarczy wprowadzić parę drobnych zmian w twojej codziennej rutynie.

Jesienią wiele kobiet ma problem z napuszonymi, odstającymi na wszystkie strony włosami. Poznaj proste sposoby, dzięki którym skutecznie poradzisz sobie z elektryzującymi włosami. 

Odpowiednia pielęgnacja kluczem do sukcesu. Wystarczy wprowadzić do niej drobne zmiany

Nasze włosy elektryzują się wtedy, gdy dochodzi do nagromadzenia się ładunków elektrycznych jednego znaku. Temu procesowi sprzyja brak nawilżenia i odpowiednia pielęgnacja włosów. Pielęgnację włosów zacznij od odpowiedniego szamponu nawilżającego. Przede wszystkim postaw na naturalne szampony do włosów, które nie będą podrażniać skóry głowy.

Warto stosować po każdym myciu odżywkę do włosów. Wedle uznania możesz stosować metodę OMO, czyli przed myciem nakładasz odżywkę, następnie myjesz włosy jak zawsze, a po myciu ponownie użyj odżywki. Celem regularnego stosowania takiej pielęgnacji jest zmiękczenie włosów naturalnymi olejkami i składnikami odżywczymi oraz przeciwdziałanie elektryzowaniu się i puszeniu włosów. Zabezpieczą włosy i zapewnią im dodatkową pielęgnację.

Czesanie i suszenie włosów mają duże znaczenie. Na co warto zwrócić uwagę?

Jeśli włosy są szorstkie i przesuszone, znacznie bardziej podatne są na elektryzowanie. W utrzymania odpowiedniego poziomu nawilżenia spróbuj wprowadzić te zmiany, aby codzienne układanie fryzury nie uszkadzało włosów.

Aby włosy nie elektryzowały się, używaj chłodnego nawiewu. Ciepłe powietrze z suszarki, szczególnie zimą, jest bardzo przyjemne, ale mocno wysusza włosy. Niezależnie od tego, czy czeszesz się po czy przed suszeniem, to używaj akcesoriów do rozczesywania włosów, które posiadają naturalne włosie. Unikaj grzebieni i szczotek z tworzyw sztucznych. Zwróć również uwagę na to, aby nie rozczesywać włosów zbyt mocno i zbyt często.

Prosty sposób, który uratuje twoje włosy. Wystarczy użycie jednego produktu do włosów

Niezwykle prostą i doraźną metodą spryskanie włosów lakierem na całej długości włosów. Tę czynność najlepiej robić rano lub po prostu przed wyjściem z domu. Ten produkt pomoże zapanować nad niepoukładanymi kosmykami. Spróbuj też spryskać wnętrze czapki lakierem, dzięki czemu zapobiegniesz naelektryzowaniu włosów.

Jeśli nie masz w domu lakieru, to sprawdzą się inne produkty do stylizacji włosów, między innymi pianki czy pasty. Możesz również użyć specjalnych mgiełek do włosów, które mają działanie antystatyczne.

Więcej o: