Co to jest microblading brwi? Ten zabieg szczególnie pokochają zabiegane kobiety

Microblading brwi to dalej jeden z najpopularniejszych zabiegów w kosmetycznym świecie. Wyjaśniamy, na czym polega, ile się utrzymuje i ile będziesz musiała za niego zapłacić. Sprawdź, czy ta metoda jest dla ciebie.

Codzienne malowanie brwi jest dla ciebie męczarnią? Jeśli proces zajmuje ci za dużo czasu i po prostu go nie lubisz, daj szansę makijażowi permanentnemu. Microblading brwi to dalej jeden z najpopularniejszych zabiegów. Kobiety cenią sobie jego naturalny efekt i oszczędność czasu, którą gwarantuje. Sprawdź, czy to metoda idealna dla ciebie.  

Zobacz wideo Brwi na mydło. Instrukcja krok po kroku

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Co to jest microblading brwi? Metoda szturmem zdobyła świat kosmetyczny 

Zastanawiasz się, czy microblading jest dla ciebie? Zabieg od kilku lat cieszy się ogromną popularnością. Z roku na rok decyduje się na niego coraz więcej kobiet i wcale nas to nie dziwi. Microblading to jedna z metod makijażu permanentnego, w której każdy włosek rysuje się osobno. Zabieg gwarantuje niezwykle naturalne efekty. Sprawia, że brwi stają się gęste i wyraźne, nawet u osoby, która ma cienkie i niewidoczne włoski. 

Zabieg wykonywany jest w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Polega na rysowaniu włosków poprzez wprowadzenie pigmentu za pomocą mikroostrza. Na brwi nakładana jest maść znieczulająca, a następnie kosmetyczna za pomocą kredki rysuje nam kontur brwi, który ma zostać wypełniony. Jest to bardzo dokładny pomiar – szerokość i grubość każdej brwi musi się zgadzać. Po zaakceptowaniu przez klientkę koloru i kształtu, kosmetyczna przechodzi do rysowania. Całość trwa ok. 30 minut.  

Microblading brwi – ile się trzyma i jaka jest jego cena? 

Po wykonanym zabiegu na efekt trzeba poczekać około 7 dni. W tym czasie barwnik staje się mniej intensywny i uzyskuje pożądany kolor. Microblading brwi trzyma się zwykle około 7-12 miesięcy. Czas zależy od wielu czynników, m.in. rodzaju skóry. Cena zabiegu to koszt od 500 zł do 800 zł. W tym zazwyczaj zawarta jest już korekta, którą można wykonać kilka tygodni po wykonanym microbladingu, gdy ranki się zagoją. 

Więcej o: