10 minut dziennie wystarczy, żeby odzyskać śnieżnobiały uśmiech. Zamiast wyrzucać, potrzyj nią zęby

Zdrowe i białe zęby dla wielu osób oznaczają większą pewność siebie oraz atrakcyjność w oczach innych. Niekiedy z wiekiem ich kolor zaczyna się zmieniać i robić ciemniejszy. Dużo osób decyduje się więc na zastosowanie różnego rodzaju zabiegów, by odzyskać promienny uśmiech. Podpowiadamy, które domowe rozwiązanie może wspomóc ten proces.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wybielanie zębów to w obecnych czasach niezwykle często wykonywany zabieg stomatologiczny. Piękny uśmiech dodaje pewności siebie i ułatwia nawiązywanie kontaktów. Polega na rozjaśnieniu naturalnego koloru zębów o nawet kilka tonów. Skuteczność i bezpieczeństwo tego zabiegu jest oceniane jako wysokie, lecz dla wielu osób barierę stanowi wysoki koszt usługi. Oprócz aptecznych preparatów wybielających możesz również wykorzystać domowe, znane od lat sposoby, które w pewnym stopniu poprawią wygląd twojego uśmiechu.

Zobacz wideo Nieświeży oddech. Co może być jego przyczyną [NaZdrowie]

Przyczyny pojawiania się przebarwień na zębach. Te kwestie mają znaczenie

Przebarwienia na zębach powstają na skutek wielu czynników oraz posiadanych przez nas nawyków. Do najpopularniejszych zalicza się:

  • Dieta i zawarte w niech produkty takie jak: kawa, czerwone wino, herbata czy jagody.
  • Palenie papierosów.
  • Regularne stosowanie leków.
  • Brak higieny jamy ustnej i zębów.

Domowe sposoby na białe zęby. Wykorzystaj skórkę od banana

Banany to przez wiele osób uwielbiane owoce, a także cenne źródło witaminy C i magnezu. Okazuje się, że skórka z banana może być również wykorzystywana, jeśli chcemy pozbyć się przebarwień i odzyskać piękny, biały uśmiech. Właśnie w tej części, którą zazwyczaj wyrzucamy do śmieci, znajdują się minerały poprawiające kolor zębów (potas, magnez). To czasochłonny proces, lecz w przeciwieństwie do innych domowych metod w poprawianiu koloru uśmiechu, przede wszystkim bezpieczny. 

  1. Zacznij od dokładnego wyszczotkowani zębów z użyciem pasty.
  2. Wewnętrzną skórkę banana wetrzyj w zęby.
  3. Całość pozostaw na ok. 10 minut.
  4. Po upływie wyznaczonego czasu ponownie umyj zęby.
  5. Zabieg powtórz w razie konieczności. 
  6. Po dwóch tygodniach regularnego stosowania zauważysz pierwsze efekty.
Więcej o: