Naturalny sposób na rozjaśnienie włosów. Wystarczy jeden produkt z twojej kuchni

Z tego zioła najczęściej pijemy herbatę. Jednak rumianek może mieć świetne zastosowanie w pielęgnacji. Te sposoby pomogą zadbać o twoje włosy.

Przedstawiamy sprawdzone przepisy, jak przy pomocy rumianku rozjaśnić i wypielęgnować twoje włosy. Ten sposób jest niezwykle prosty w przygotowaniu i z pewnością urozmaici twoje domowe spa.

Naturalny sposób na rozjaśnienie włosów

Regularnie stosowany rumianek może subtelnie rozjaśnić włosy i nadać im złotych refleksów. Efekty mogą być zauważalne u blondynek. Dla lepszego efektu, płukanie włosów rumiankiem warto wykonywać po każdym myciu włosów. Taką płukankę wykonuje się z koszyczków rośliny lub z naparu z herbaty rumiankowej.

Potrzebne będą suszone kwiaty tej rośliny lub herbata rumiankowa w torebkach, woda i opcjonalnie cytryna lub miód. Płukanka z rumianku jest niezwykle prosta w przygotowaniu, gdyż wystarczy 2 torebki herbaty rumiankowej lub 2 łyżki suszu zalać 0,5 l wrzątku i pozostawić pod przykryciem aż do ostygnięcia. Takiej mieszanki nie gotujemy, ponieważ straci swoje właściwości. Dla uzyskania lepszych efektów można za to dodać sok z cytryny albo miód. Dzięki nim włosy będą lśniące i wygładzone. Umyte włosy należy spłukać rumiankiem i pozostawić do wyschnięcia. Płukanka rumiankowa, podobnie jak inne płukanki ziołowe, może wysuszać włosy, dlatego nie należy stosować jej przy każdym myciu.

Jolanta Rutowicz"Nie jestem taka głupiutka, jak wam się wydaje". Rozmowa z Jolą Rutowicz

Płukanka i wcierka na wypadające włosy

Regularnie stosowana płukanka z rumianku czy naturalna wcierka może pozytywnie wpłynąć na kondycję naszych włosów. Przy regularnym stosowaniu włosy mogą stać się mocniejsze i mniej łamliwe.

Przepis na taką płukankę i wcierkę w jednym jest taki sam jak w poprzednim sposobie. Systematyczne płukanie włosów rumiankiem może sprawić, że pasma stają się gładsze, elastyczne i lśniące. 

Weronika RosatiRosati wywołała poruszenie białą suknią. "Widać, że nikt nie załapał"

Pielęgnacyjny zabieg dla twojej cery. Wystarczy suszony rumianek

Jeśli z twojego naparu z rumianku pozostały kwiaty to możesz je wykorzystać do przygotowania maseczki na twarz. Przepis jest bardzo prosty, a dzięki niemu możesz urozmaicić swoją domową pielęgnację.

Rozdrobnione koszyczki rumianku i dwie łyżki płatków owsianych zalewamy wrzątkiem. Po około 10 minutach, gdy mieszanka zgęstnieje, łączymy je z jednym żółtkiem, odrobiną oliwy z oliwek i łyżką miodu. Jeszcze ciepłe nakładamy na twarz na około 15-20 minut. Zmywamy letnią wodą. Taka maseczka może ukoić twoją skórę i nadać jej zdrowego blasku.

Więcej o: