Naturalny sposób na rozjaśnienie włosów. Wystarczy jeden produkt z twojej kuchni

Z tego zioła najczęściej pijemy herbatę. Jednak rumianek może mieć świetne zastosowanie w pielęgnacji. Te sposoby pomogą zadbać o twoje włosy.

Przedstawiamy sprawdzone przepisy, jak przy pomocy rumianku rozjaśnić i wypielęgnować twoje włosy. Ten sposób jest niezwykle prosty w przygotowaniu i z pewnością urozmaici twoje domowe spa.

Naturalny sposób na rozjaśnienie włosów

Regularnie stosowany rumianek może subtelnie rozjaśnić włosy i nadać im złotych refleksów. Efekty mogą być zauważalne u blondynek. Dla lepszego efektu, płukanie włosów rumiankiem warto wykonywać po każdym myciu włosów. Taką płukankę wykonuje się z koszyczków rośliny lub z naparu z herbaty rumiankowej.

Potrzebne będą suszone kwiaty tej rośliny lub herbata rumiankowa w torebkach, woda i opcjonalnie cytryna lub miód. Płukanka z rumianku jest niezwykle prosta w przygotowaniu, gdyż wystarczy 2 torebki herbaty rumiankowej lub 2 łyżki suszu zalać 0,5 l wrzątku i pozostawić pod przykryciem aż do ostygnięcia. Takiej mieszanki nie gotujemy, ponieważ straci swoje właściwości. Dla uzyskania lepszych efektów można za to dodać sok z cytryny albo miód. Dzięki nim włosy będą lśniące i wygładzone. Umyte włosy należy spłukać rumiankiem i pozostawić do wyschnięcia. Płukanka rumiankowa, podobnie jak inne płukanki ziołowe, może wysuszać włosy, dlatego nie należy stosować jej przy każdym myciu.

Płukanka i wcierka na wypadające włosy

Regularnie stosowana płukanka z rumianku czy naturalna wcierka może pozytywnie wpłynąć na kondycję naszych włosów. Przy regularnym stosowaniu włosy mogą stać się mocniejsze i mniej łamliwe.

Przepis na taką płukankę i wcierkę w jednym jest taki sam jak w poprzednim sposobie. Systematyczne płukanie włosów rumiankiem może sprawić, że pasma stają się gładsze, elastyczne i lśniące. 

Pielęgnacyjny zabieg dla twojej cery. Wystarczy suszony rumianek

Jeśli z twojego naparu z rumianku pozostały kwiaty to możesz je wykorzystać do przygotowania maseczki na twarz. Przepis jest bardzo prosty, a dzięki niemu możesz urozmaicić swoją domową pielęgnację.

Rozdrobnione koszyczki rumianku i dwie łyżki płatków owsianych zalewamy wrzątkiem. Po około 10 minutach, gdy mieszanka zgęstnieje, łączymy je z jednym żółtkiem, odrobiną oliwy z oliwek i łyżką miodu. Jeszcze ciepłe nakładamy na twarz na około 15-20 minut. Zmywamy letnią wodą. Taka maseczka może ukoić twoją skórę i nadać jej zdrowego blasku.

Więcej o: