Masz problem z wrastającymi włoskami po goleniu? Te 3 kroki pomogą ci temu zapobiec

Wrastające włoski to niezwykle częsty i nieprzyjemny problem. Odpowiednio dobrana pielęgnacja i sposób golenia może pomóc zapobiec takiej sytuacji. W celu wprowadzenia tych drobnych zmian wystarczy podjąć te trzy kroki

W celu zapobiegania wrastania włosków warto zmienić swoją rutynę golenia się. Należy zadbać o odpowiednią maszynkę, ruchy, a także pielęgnację przed i po goleniu.

Od czego najlepiej zacząć? Peeling pierwszym etapem pielęgnacji

W celu zapobiegania wrastaniu włosków bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie skóry do golenia. Peeling cukrowy to rewelacyjny trik na złuszczenie martwego naskórka. Dzięki niemu skóra nie tylko jest aksamitnie gładka, ale również idealnie przygotowana do następnych etapów pielęgnacji. 

Regularne wykonywanie peeling ułatwia poprawne odrastanie nowych włosków. Taki zabieg można robić 2 lub 3 razy w tygodniu, w zależności od potrzeb lub zaleceń producenta. Na rynku kosmetycznym dostępnych jest wiele rodzajów peelingów: cukrowe, solne, kawowe lub mieszane z różnymi dodatkami.

Jak usuwać włoski, aby uniknąć przy tym podrażnień?

Wiele zależy od maszynki do golenia, a także produktu do depilacji. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się te, które mają więcej ostrzy i są bardziej nawilżone, dzięki czemu skóra po goleniu nie jest później podrażniona. Warto też użyć produktu do depilacji: mydła, pianki, czy balsamu do golenia. Jeśli akurat nie masz przy sobie takiego produktu, to możesz użyć w roli zamiennika odżywki do włosów. Niezwykle ważne jest samo przechowywanie maszynki do golenia. Najlepiej, żeby była trzymana w suchym miejscu, a nie ma brzegu wanny. Dzięki temu taka maszynka starczy na dłużej i nie będzie narażona na niszczenie pod wpływem wilgoci.

Jeśli twoja skóra jest już odpowiednio przygotowana, możesz przejść do golenia. Kluczową kwestią jest prawidłowy kierunek usuwania włosków. Najlepiej golić z włosem, a pojedyncze włoski usunąć maszynką w kierunku pod włos. Warto trzymając maszynkę z lekkim naciskiem, przesuwaj ją krótkimi ruchami w dół nogi, a dopiero później do góry. Po zakończeniu sekcji opłucz maszynkę pod bieżącą wodą, aby wyczyścić ostrze przed powtórzeniem procesu.

Po depilacji warto zadbać o nawilżenie i złagodzenie skóry

Aby pomóc włosom przebić skórę, należy ją zmiękczyć. Sucha, twarda bariera stanowi blokadę dla rosnącego owłosienia, po depilacji niezwykle istotne jest zatem dbanie o optymalny poziom nawilżenia. Po zakończonej depilacji należy posmarować nogi balsamem, olejkiem lub kremem. Najlepiej produktami z kojącymi składnikami takimi jak np. aloes, które nie tylko nawilżą, ale też złagodzą skórę po goleniu. W tej roli również świetnie sprawdzi się oliwka dla niemowląt, która jest łatwo dostępnym produktem pielęgnacyjnym.

Więcej o: