Wcieraj go w dłonie każdego ranka. Wygładzi i zmiękczy skórę lepiej niż krem

Dbanie o ręce, zwłaszcza jesienią i zimą jest bardzo ważne, ponieważ mróz i suche powietrze wpływają negatywnie na kondycję skóry. Warto przygotować nawilżający produkt samemu. Sprawdź, jak zrobić krem do rąk domowym sposobem i jak przeprowadzić zabieg parafinowy na dłonie.

Dbanie o dłonie, zwłaszcza jesienią i zimą jest bardzo ważne. Świadczy to o wizerunku zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Czasem nie wystarczy stosowanie zwykłego kremu nawilżającego. Warto wtedy sięgnąć po środki przygotowane w domu lub przeprowadzić zabiegi, które zyskują na popularności. Dzięki nim ręce będą zadbane, a skóra miękka i delikatna w dotyku mimo suchego powietrza i niepogody za oknem. Sprawdź, co należy zrobić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pielęgnować dłonie i paznokcie zimą?

Jak zadbać o dłonie domowymi sposobami? Przygotuj odżywczy krem do rąk

Domowe kremy do rąk mogą mieć skuteczniejsze działanie niż te kupione w sklepie. Warto przygotowywać takie produkty samodzielnie. To świetny sposób na wygładzenie skóry, dzięki czemu będzie miękka i nie ucierpi w kontakcie z mrozem czy suchym powietrzem. Żeby przygotować odżywczy krem, wystarczy zmieszać ze sobą 1 łyżkę masła shea, 2 łyżki masła kakaowego, łyżkę wosku pszczelego i 5 kropli esencji waniliowej, a następnie podgrzać powstałą masę i przelać ją do silikonowych forem. Stosuj otrzymany kosmetyk w razie potrzeby nawet codziennie, wcierając go delikatnie w dłonie. Uchroni je to przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Co daje zabieg parafinowy na dłonie? Możesz zrobić go w domu sama

Jeśli chcesz wykonać odżywczy zabieg parafinowy na dłonie, nie musisz iść w tym celu do kosmetyczki. Możesz przeprowadzić go samodzielnie w domu. Potrzebujesz zaledwie kilku produktów i czasu. Zanim podejmiesz działania, przygotuj:

 • parafinę kosmetyczną
 • garnek
 • miskę (taką, w której zmieszczą się dłonie)
 • rękawiczki foliowe
 • rękawiczki bawełniane
 • zazwyczaj stosowany krem do rąk

Przeprowadzenie zabiegu:

 1. Rozgrzej w garnku parafinę i przelej ją do przepłukanej wcześniej zimną wodą miski.
 2. Umyj dłonie i zastosuj peeling, by pozbyć się nadmiaru martwego naskórka, a na koniec osusz je i nałóż grubą warstwę kremu do rąk.
 3. Kiedy parafina zacznie z wierzchu tężeć, zanurz w niej dłonie aż po nadgarstki. 
 4. Powtórz czynność 2-3 razy.
 5. Załóż foliowe rękawiczki, a następnie bawełniane, które lepiej zatrzymają ciepło.
 6. Po 20 minutach ściągnij delikatnie produkt ze skóry. 
 7. Nałóż na dłonie krem nawilżający. 

Ze stosowania parafiny powinny zrezygnować osoby z problemami z krążeniem lub chorobami skóry, takimi jak egzema czy grzybica. 

Więcej o: