To rewolucyjna metoda demakijażu. Jej podstawą jest prosta lekcja z chemii

Ten krok to podstawa zdrowej i promiennej cery. Bez odpowiedniego demakijażu szybko możemy nabawić się problemów skórnych, ale nie tylko żele i płyny micelarne są skuteczne. Wielu osobom o wiele bardziej służyć będzie OCM, czyli zmywanie makijażu olejkiem.

Oleje i olejki są tłuste, tworzą uporczywe plamy i mogą zapychać skórę. Takie informacje często przewijają się w internecie i część z nich jest rzeczywiście prawdziwa. Jednak inaczej jest w przypadku demakijażu. Pamiętacie tę zasadę z lekcji chemii? Tłuszcze najlepiej rozpuszczają się w tłuszczach, a makijaż jest swojego rodzaju tłuszczem, tak, jak i sebum, dlatego metoda OCM jest niezwykle skuteczna w jego usuwaniu. 

OCM, co to takiego? Olej kontra make-up!

OCM zrewolucjonizowało świat pielęgnacji skóry. I nie jest to chwilowy trend, bo ta metoda sprawdza się w przypadku niemal każdej cery, ale szczególnie u posiadaczek cery tłustej. Specjalny olejek do demakijażu rozpuszcza makijaż, a jednocześnie nawilża, natłuszcza, eliminuje nadmierne błyszczenie się skóry, walczy z przesuszeniami, łagodzi podrażnienia. Przesuszenie jest szczególnie groźne w czasie jesieni i zimy, kiedy to jesteśmy narażeni na gwałtowną zmianę temperatur i suche powietrze w domu. Tym samym traktowanie skóry mocnymi płynami, żelami czy mleczkami może nieco pogorszyć sprawę. Dzięki olejkowi problemu można uniknąć. 

Jak wykonać OCM? To będzie przyjemny rytuał!

OCM polega na nałożeniu odpowiednio dobranego olejku na twarz i dokładne rozprowadzenie go. W ten sposób masujemy również twarz, co jest miłym dodatkiem po całym dniu. Olejek bardzo dokładnie usuwa zanieczyszczenia z porów, nie wysuszając ich, dlatego nie nasila też produkcji sebum. A dzięki temu OCM możemy stosować codziennie. Olejek nakładamy na całą twarz, w tym na usta i oczy, bo tłusta formuła poradzi sobie z każdą formą kolorówki. Gdy już zobaczymy obficie rozpuszczony make-up, to delikatnie spłukujemy olej. Jest jednak wielkie "ale", o którym koniecznie trzeba pamiętać. W kolejnym kroku olejek trzeba zmyć pianką lub żelem do mycia twarzy. Sama woda nie jest w stanie skutecznie go zmyć. 

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jaki olejek wybrać? Oprócz naturalnych mamy do dyspozycji specjalne kosmetyki

Istnieje pewnie uproszczona typologia olejków odpowiednich dla danego typu cery, która przewija się w poradnikach urodowych. Do cery suchej: olej kokosowy, olej makadamia, olej z awokado. Do cery tłustej: olej tamanu, olejek jojoba, olejek konopny. Do cery naczynkowej olejek różany, olej z pestek winogron. Ale z całą pewnością najbezpieczniej będzie sięgnąć po kosmetyki dedykowane OCM, a tych nie brakuje! Olejki do demakijażu często są hydrofilne, czyli zaczynają emulgować, pienić się pod wpływem kontaktu z wodą. A to czyni z OCM bardzo przyjemny rytuał. Tak czy siak, tego typu olejek również warto domyć później lekką pianką lub żelem. 

Więcej o: