Nakładasz róż na policzki? Robisz to źle. Teraz robi się to inaczej

Określany jako "sunburn blush" lub róż "W", najnowszy hot trend podbija internet. Nazwa "W" zaczerpnięta została z kształtu, jaki tworzymy różem na policzkach i nosie. Taki rodzaj aplikacji różu pozwala nam stworzyć letni look przypominający świeżą opaleniznę.

Sunburn blush lub róż "W",  czyli najnowszy trend prosto z TikToka podbija w tym roku internet. Nazwa "W" zaczerpnięta została z kształtu, jaki tworzymy różem na policzkach i nosie. Taki rodzaj aplikacji różu pozwala nam stworzyć lekki, letni look, ożywić naszą twarz i dodać jej koloru.

Czym jest sunburn blush? Tłumaczymy trend, który opanował internet

To technika nakładania różu, która w ostatnim czasie podbiła TikTok stając się tym samym jednym z najgorętszych trendów.  Sunburn blush, ponieważ makijaż sprawia, że wyglądamy, jakbyśmy właśnie wróciły z urlopu w słonecznym zakątku świata.

 

Odpowiednie nałożenie różu sprawia, że nasze policzki grzbiet nosa i czoło wyglądają, jakbyśmy lekko spiekły się na słońcu, po dniu spędzonym na plaży. Makijaż wykonany w ten sposób ożywia naszą twarz. Wyglądamy promiennie, świeżo i młodo. Makijaż pasuje zarówno osobom o jasnej jak i ciemnej karnacji. Ważne jest to by kolor różu dobrać odpowiednio do naszej karnacji, by efekt prezentował się jak naturalniej.

Aplikacja różu techniką "W". Jak rozprowadzić używając różu w pudrze

Zacznij od kości policzkowych, rozprowadzając kolor równomiernie po ich linii. Następnie pędzelkiem rozprowadź delikatnie róż przez grzbiet nosa, na drugą kość policzkową tworząc na twarzy literę "W". Upewnij się, że róż jest odpowiednio rozprowadzony i czystym pędzlem wygładź granice różu.

 

Aplikacja różu w stylu Sunburn. Jak rozprowadzić używając różu w kremie

Możemy tutaj wykorzystać kilka różnych technik. Jedna możliwość to narysowanie na buzi litery "W" . Jest to wtedy bardzo podobny sposób aplikacji do tego, który wykorzystujemy przy różu w pudrze. Kolejna możliwość to narysowanie wokół skroni linii w kształcie litery "C" dochodzącej do kości policzkowej następnie lekkie rozprowadzenie różu na szczycie nosa.

Róż w kremie daje nam więcej możliwości działania, ponieważ, mimo że działamy punktowo, róż daje nam niesamowicie naturalny efekt. Decyzję o sposobie aplikacji powinniśmy podjąć, bazując na kształcie naszej twarzy i struktury kości.

 

Jedną ze zwolenniczek takiego sposobu nakładania różu jest Hailey Bieber

Taki rodzaj aplikacji różu, daje nam bezwysiłkowy efekt. Wyglądamy, jakbyśmy właśnie wylegiwały się na plaży kilka godzin i szybko przebrały się na kolacje.

- mówi Nina Park, makijażystka gwiazd, która odpowiedzialna jest między innymi za część makijażowych looków Hailey Bieber.

Taki rodzaj aplikacji makijażu daje nam świetlisty, naturalny i wakacyjny look bez konieczności wystawiania się na wielogodzinne promieniowanie słoneczne.

Eksperci doradzają, by poza aplikacją różu dołożyć odrobinę brązu, który jeszcze bardziej ociepli nasz makijaż. Sugerują też by, zamiast podkładu postawić na korektor. W ten sposób nasz look będzie delikatny, lekki, świeży i naturalny.

 

Jak zdecydować się na rodzaj różu? Różnice pomiędzy różem w kamieniu i kremie

Róż do policzkówRóż do policzków fot. Instagram.com/bourjoispolska

Róże do policzków w kremie pokochają zwolenniczki naturalnego efektu na skórze, które nie chcą, aby kosmetyk był jakkolwiek zauważalny na skórze. Róż w kremie najlepiej imituje zdrowy rumieniec. Ma jednak jedną wadę- nie jest tak trwały, jak róż w kamieniu, a w drogeriach wybór nie jest aż tak szeroki.

Róż do policzków w kremie najczęściej występuje w formie sztyftu, co zdecydowanie ułatwia nam aplikację. Kremowy kosmetyk nakładamy w wybrane miejsce, a następnie lekko blendujemy go palcami lub gąbeczką.

Jak dobrać odcień różu do karnacji? Doradzamy najlepsze odcienie

Kolor różu dopasowujemy przede wszystkim do karnacji. Obecnie najmodniejsze są te w kolorze pudrowego różu oraz bardzo jasnej brzoskwini. Dla ciemniejszych karnacji polecamy odcienie pudrowego różu, dodadzą one naturalnego rumieńca. Natomiast jeśli mamy bardziej brzoskwiniową karnację i chcemy nadać naturalnej opalenizny, polecamy wszystkie pomarańczowo-morelowe odcienie.

Sunburn blush to idealny sposób na ożywienie jesiennego makijażu. Nakładaj róż tam, gdzie najczęściej muska cię słońce. Rozprowadź go poziomo pod oczy i szczyty kości policzkowych. Następnie nałóż róż na szczyt czoła. Na koniec dosłownie muśnij nim czubek nosa. Powodzenia!

Więcej o: