Cera naczynkowa - abc delikatnej pielęgnacji

Cera naczynkowa jest z natury bardzo wrażliwa, ale nadchodząca zima to szczególnie trudny okres. Zmiany temperatury, trudne warunki atmosferyczne oraz suche powietrze sprawiają, że pielęgnacja musi być naprawdę wyjątkowa.

Cera naczynkowa - pielęgnacja dla osób o jasnej karnacji 

Rumieńce, rozszerzone naczynka krwionośne, podrażnienia to codzienność osób o bardzo jasnej karnacji. Zaczyna się delikatnie od zaczerwienienia twarzy, które z czasem przechodzi w regularny rumień. Jak to możliwe? Naczynka krwionośne z uwagi na swoje płytkie położenie tracą elastyczność i z czasem zaczynają pękać. Wystarczy zmiana temperatury, wysiłek fizyczny, a nawet ostre dania mogą wywołać reakcję. Już sama pielęgnacja potrafi przysporzyć wielu problemów, od temperatury wody po dedykowane kosmetyki. Wrażliwa cera nie może być pozostawiona sama sobie, bez parasola ochronnego skóra naczynkowa przechodzi w trądzik różowaty. Szukasz skutecznych rozwiązań w temacie pielęgnacji cery naczynkowej? Sprawdź, na co zwrócić uwagę i jak dobrać zawartość kosmetyczki. 

Cera naczynkowa - kosmetyki i rola rytuałów 

Pielęgnacja delikatnej skóry w pierwszej kolejności powinna wzmocnić naczynka krwionośne. Poniżej znajdziesz listę pielęgnacyjnych rytuałów, które wzmocnią skórę naczynkową i przyniosą ulgę. 

I etap - mycie i demakijaż 

Do mycia sprawdzi się delikatna pianka, kosmetyki do cery naczynkowej powinny mieć naturalny skład z dedykacją dla cery wrażliwej. Ta sama zasada dotyczy demakijażu. Idealne będą wielorazowe płatki, które wystarczy namoczyć w ciepłej wodzie. 

II etap - ulga dla skóry na noc 

Po oczyszczeniu skóry na wieczór warto nałożyć nawilżającą maseczkę

III etap - poranek z cerą naczynkową 

Przed wyjściem na słońce zawsze warto stosować filtr ochronny. Zimą delikatną skórę ochroni dedykowany krem. 

Zobacz wideo Wszystko, co musisz wiedzieć o kwasach kosmetycznych

Cera naczynkowa - kremy na zimę. Lista składników  

Jakie kremy na zimę będę najlepsze dla cery naczynkowej? W składzie warto postawić na oleje np. jojoba lub olej konopny oraz witaminy takie jak: C, K, PP (uszczelnia naczynia krwionośne). Sprawdzą się też wyciągi z rumianku, arniki górskiej, kasztanowca czy nagietka. Kremy na zimę powinny zawierać też probiotyki, które mają pozytywny wpływ na mikroflorę skóry i wspierają jej odporność na trudne czynniki atmosferyczne. 

Cera naczynkowa - zabiegi dla delikatnej skóry 

Popękane naczynka można usunąć, poniżej znajdziesz opis polecanych zabiegów na cerę naczynkową, które są skuteczne i przekładają się na regenerację skóry. 

  • Z zamykaniem naczynek krwionośnych najlepiej poradzi sobie laser, który prowadzi do odłączenia pękniętego naczynka, które następnie zostaje samoistnie wchłonięte przez skórę. W przypadku dużej ilości popękanych naczynek zabieg trzeba będzie powtórzyć kilka razy. 
  • Skuteczną metodą będzie też działanie z użyciem radiofrekwencji RF. Fale radiowe powodują mocne ogrzanie skóry właściwej. Szok termiczny pobudza procesy regeneracji.  
  • Do złuszczania nie należy stosować peelingów ziarnistych, tylko enzymatyczne, które w delikatny sposób usuwają zrogowaciały naskórek. Ostre drobinki mogłyby doprowadzić do podrażnienia skóry i w efekcie nasilić rumień. 

Zabiegi na cerę naczynkową to nie wszystko, liczy się też dieta oraz styl życia. Kawa, pikantne potrawy, używki, stres - delikatna skóra tego nie lubi. Czego jeszcze należy unikać, a co pozytywnie wpłynie na zaczerwienioną skórę? 

  • Niewskazana jest gorąca kąpiel, czy wizyta w saunie.  
  • Cera naczynkowa nie lubi też zbyt dużej ekspozycji na promienie UV, zdecydowanie należy zrezygnować z solarium. 
  • Maseczka z siemienia lnianego ukoi podrażnienia. 
  • Maseczka z awokado będzie ważnym źródłem witaminy K

Zobacz też: Naturalny sposób na zmarszczki wokół ust. Wystarczy wydać 3 złote

Więcej o: