Hit na zrogowaciałe pięty. Ten składnik kosztuje niecałe 2 zł i masz go w kuchni

Wbrew pozorom pielęgnacja stóp jest bardzo ważna, a ponadto można się przy niej zrelaksować. W celu zadbania o siebie możesz wykonać ten niepozorny w zaciszu własnego domu. Jego wykonanie jest niezwykle proste, a wszystkie niezbędne składniki znajdziesz w swojej kuchni.

Skóra na stopach zwłaszcza piętach często jest sucha, twarda i ma tendencje do rogowacenia. Dzieje się tak zwykle, gdy dużo chodzimy lub gdy mamy źle dopasowane buty. Jeśli chciałabyś uporać się z tym problemem, to wypróbuj te domowe sposoby.

Prosty i skuteczny zabieg pielęgnacyjny, czyli kąpiel stóp

Domowy zabieg moczenia nóg w sodzie oczyszczonej jest znany od bardzo dawna. Moczenie stóp w wodzie z sodą to popularna metoda na pozbycie się suchej, spierzchniętej skóry na piętach. Soda oczyszczona wpływa na skórę zmiękczająco – wymoczenie stóp w sodzie pomoże usunąć zrogowaciały naskórek.

Przepis na taki zabieg jest niezwykle prosty, a zabieg przyjemny. Wystarczy, że przygotujesz w misce ciepłą wodę i dodasz do niej 2 czubate łyżeczki sody oczyszczonej. Taka kąpiel powinna trwać 5-10 minut. Po osuszeniu stóp najlepiej zastosować krem nawilżający lub mocznikowy, aby dodatkowo zmiękczyć i uelastycznić naskórek. Aby połączyć przyjemne z pożytecznym, do wody można też dodać kilka kropel olejku herbacianego lub lawendowego, co pozwoli nam się odprężyć. Moczenie stóp już raz w tygodniu powinno przynieść efekty. Możesz powtarzać zabieg częściej, gdy potrzebujesz relaksu i odciążenia stóp po męczącym dniu. 

Kolejne zastosowanie sody oczyszczonej, czyli naturalny peeling

Możemy wykonać peeling z sody, który wcieramy w stopy i pozostawiamy na chwilę, aby zadziałał zmiękczająco. Dwie łyżki sody należy zmieszać z jedną łyżką wody, tak aby uzyskać konsystencję gęstej pasty. Uzyskaną papkę wcieramy w stopy, pozostawiamy na kilka minut i zmywamy. Zmiękczony w ten sposób naskórek warto delikatnie zetrzeć pumeksem lub tarką. Następnie należy osuszyć stopy i nałożyć krem natłuszczający.

Ciekawe zastosowanie soli w pielęgnacji stóp. Kolejne zastosowanie produktu z kuchni

Moczenie nóg w soli jest bardzo proste, a na zauważalne efekty takiej kuracji nie trzeba wcale długo czekać. Do sporej miski wlej około 1 litra ciepłej lub chłodnej wody. Temperatura powinna być przyjemna – uważaj, by się nie poparzyć. Dodaj do miski 5–6 łyżeczek soli morskiej, himalajskiej, pochodzącej z Morza Martwego lub Epsom. Ta ostatnia ma dodatkowe korzystne właściwości dla ciała. Wymieszaj wodę, by sól się rozpuściła. Taki zabieg powinien trwać 15-20 minut. Jeśli chcesz, to do takiej kąpieli możesz dodać kilka kropel swojego ulubionego olejku eterycznego.

Więcej o: