Jak osiągnąć nieskazitelne i błyszczące włosy? Fryzura glass hair staje się hitem

Jeśli poszukujesz ciekawej inspiracji do stworzenia ciekawej fryzury, to zdecydowanie zapoznaj się z jednym z najnowszych trendów. Chodzi o glass hair, czyli włosy o bardzo intensywnym, lustrzanym połysku.

Podpowiadamy, jak osiągnąć go w domowym zaciszu, bez konieczności umawiania się na keratynowe prostowanie włosów.

Podstawą stylizacji włosów jest odpowiednio dobrana pielęgnacja

Jest to fryzura, w której włosy są idealnie proste i gładkie, przypominające taflę szkła. Oprócz sposobu układania fryzury warto zatrzymać się nad odpowiednim doborem pielęgnacji.

Klaudia El DursiKlaudia El Dursi z "Hotelu Paradise" w modnym komplecie. "Przepiękny"

Wybieraj ciężkie maski i odżywki, w których składzie znajdziesz oleje i masła. Wbrew obiegowej opinii nie powinnaś obawiać się też silikonów, ponieważ w tym konkretnym wypadku pomogą nam świetnie wygładzić włosy. Nie zapomnij również o wczesaniu odżywki podczas ich mycia. Ten prosty zabieg sprawi, że każdy kosmyk otrzyma swoją porcję składników odżywczych.

Systematycznie sięgaj po odżywkę, maskę i jedwab na końcówki. Raz w tygodniu staraj się wykonywać olejowanie. Ten zabieg pozwala zachować miękkie oraz lśniące pasma. Powstrzymuje także włosy przed nadmiernym przetłuszczaniem.

Jak wystylizować fryzurę glass hair? Wystarczy kilka prostych kroków

Glass hair najczęściej idzie w parze z fryzurą typu bob, ponadczasową i uniwersalną. Jej właściwe dopasowanie do rysów twarzy i struktury włosów spowoduje, że będzie doskonale się układała i prezentowała na naszej głowie. Jednak tak naprawdę ta fryzura będzie świetnie wyglądać u każdej długości włosów.

Pierwszym krokiem ku idealnemu glass hair jest nałożenie na włosy kosmetyków wygładzających tuż po umyciu włosów. Najlepiej się sprawdzą olejki z silikonami i odrobina żelu lub pasty do stylizacji fryzur.  Następnie wczesz wszystkie produkty we włosy i wysusz je suszarką za pomocą chłodnego nawiewu. Po wysuszeniu możesz zarówno zostawić włosy rozpuszczone, jak i związać je w kok lub wysoki kucyk.

Domowy przepis na laminację włosów. Piękny i naturalny efekt

Jeśli chciałabyś zobaczyć, jak sprawdzi się efekt laminacji na twoich włosach, to wypróbuj ten przepis. Wystarczy, że rozmieszasz żelatynę w proporcji 1:3 z wrzątkiem, a następnie dodasz miksturę do porcji odżywki. Całą kurację zawiń w ręcznik lub czepek i zostaw na 30 minut, a następnie spłucz.

Więcej o: