Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy? Banalny trik na sprawdzenie idealnej długości

Każda kobieta wie, że odpowiednio dobrana fryzura potrafi zdziałać cuda. Niestety działa to też w drugą stronę. Zbyt długie czy krótkie włosy mogą być w niektórych przypadkach wyjątkowo niekorzystne. Jak uniknąć zawodu u fryzjera?

Jak dopasować idealną fryzurę do swojej twarzy? Wiele kobiet przed wizytą u fryzjera ma ten sam dylemat. Nie wie, na jaką długość się zdecydować i czy skrócić swoje włosy, czy może pozostać przy dłuższych pasmach. Istnieje na szczęście prosty trik, który podpowiada, jaka długość będzie idealnie pasować do twojego kształtu twarzy. Wystarczy linijka! 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Dobór fryzury do kształtu twarzy. O czym należy pamiętać? 

Szykujesz się do zmiany fryzury? Przy wyborze długości włosów najbardziej istotne jest to, jaki masz kształt twarzy. Właściwie dobrana potrafi bowiem zatuszować drobne mankamenty urody i podkreślić jej atuty. Niekorzystna fryzura może natomiast postarzać i eksponować te elementy, które chciałaś ukryć. Jeśli masz wątpliwości, zawsze możesz zapytać o radę doświadczonego fryzjera. W odpowiedzi na dylematy pomoże ci także specjalnie przygotowany do tego trik.  

Jaka długość włosów będzie dla ciebie idealna? Wypróbuj prosty trik 

Jeśli nie wiesz, jak dobrać fryzurę do kształtu swojej twarzy, wypróbuj trik z linijką i ołówkiem. Metoda pozwoli ci stwierdzić, czy powinnaś znacznie skrócić, czy zapuścić włosy. Trik zwany "2,5 cala" (6 centymetrów) został opracowany przez brytyjskiego stylistę fryzur, Johna Friedę. Metoda może być wykorzystywana przez każdego i zajmuje dosłownie chwilę. Jak przeprowadzić ją krok po kroku? 

  1. Ułóż ołówek poziomo pod brodą. 
  2. Linijkę ustaw pionowo pod płatkiem ucha tak, by linie utworzone przez linijkę i ołówek przecięły się pod kątem prostym. 
  3. Sprawdź wartość, którą wskazuje czubek ołówka na linijce. 

Jeśli liczba jest mniejsza niż 6 cm, najkorzystniej będą wyglądać u ciebie krótsze cięcia. Jeśli wartość przekracza natomiast 6 cm, zdecydowanie powinnaś postawić na dłuższe fryzury.  

Więcej o: