Jak wygładzić pasma? Ten produkt za 8 zł to ratunek dla puszących się włosów

Suche, puszące się kosmyki to problem wielu kobiet. Pojawia się zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy nasze włosy potrzebują mocnego nawilżenia po urlopie, a dodatkowo stale narażane są na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Jak wygładzić je w skuteczny i naturalny sposób?

Chyba każda z nas miała taki dzień, w którym włosy za nic nie chciały się układać. Były napuszone, niesforne i widocznie brakowało im nawilżenia. Chociaż w takich sytuacjach pomóc może prostownica, jeśli będziesz używać jej regularnie, jedynie pogorszysz problem. Zamiast tego warto sięgnąć po naturalne metody, które naprawdę działają.  

Zobacz wideo Ta fryzura najlepiej wygląda zrobiona z kręconych włosów. To się nazywa objętość!

Więcej treści znajdziesz na Gazeta.pl

Jak wygładzić pasma? Ten produkt odżywia i przywraca blask 

Żeby nadać puszącym się włosom blask i sprężystość, musisz je odbudować. Sprawdzoną metodą jest popularne olejowanie włosów. Niektórzy omijają zabieg, ponieważ boją się, że produkt może pozostawić na pasmach tłusty film. Jeśli jednak zrobisz to poprawnie i nie będziesz trzymać olejku zbyt długo, nie masz się czym martwić.  

Zabieg chroni przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych, ogranicza wydzielanie sebum, przywraca pasmom blask, miękkość i sprężystość. Oprócz tego zmniejsza liczbę wypadających włosów i skutecznie regeneruje. Do wykonania domowego zabiegu możesz wykorzystać tak naprawdę każdy olejek. Znajdziesz je w większości aptek i zwykle zapłacisz za nie ok. 8 zł.  

Masz problem z puszącymi się włosami? Wypróbuj te naturalne metody 

Puszące się włosy to problem, któremu można łatwo zaradzić.   Musisz przede wszystkim szczególnie przyłożyć się do dbania o pasma. Ważna jest systematyczna pielęgnacja, która będzie łączyć domowe sposoby z wygładzającymi kosmetykami. Unikaj natomiast częstych, intensywnych stylizacji u fryzjera i traktowania pasm wysoką temperaturą. Rozjaśnianie, malowanie, suszenie, prostowanie – to wszystko może pogorszyć stan włosów. O czym jeszcze warto pamiętać?  

  • Po każdym myciu nakładaj na pasma odżywkę; 
  • Na koniec każdego mycia opłucz włosy zimną wodą; 
  • Śpij na jedwabnej poszewce; 
  • Regularnie stosuj maski głęboko odżywiające; 
  • Nie chodź spać z mokrymi włosami 
Więcej o: