Zapomnij o klasycznym makijażu! Teraz na TikToku króluje efekt "jak u wampira"

Najnowszy trend makijażowy, zainspirowany wampirzą postacią Edwarda Cullena z sagi "Zmierzch" podbija TikTok. Jesteś ciekawy, na czym polega? Analizujemy go w poniższym artykule.

Vampire skin, czyli efekt skóry jak u wampira, stał się przedmiotem pożądania wielu osób na TikToku. Zaskakująco, trend makijażowy jest tak spektakularny, że nie tylko fani Zmierzchu postanowili wypróbować go na swoich twarzach.

Agnieszka Sienkiewicz Agnieszka Sienkiewicz pręży ciało w odważnym body. Fani: "seksownie"

 

Skąd wziął się trend makijażowy vampire skin?

Jeśli jesteś fanem sagi Zmierzch, zapewne nie trzeba przypominać ci słynnej sceny z pierwszej części Sagi "Zmierzch" kiedy Edward wyjawia Belli, jak jego skóra lśni w słońcu. Wątek świetlistej skóry pojawia się również w „Księżycu w nowiu", gdzie główny bohater, grany przez Roberta Pattinsona, postanawia wyjść na dziedziniec kościoła, gdy słońce znajduje się w zenicie. Jego alabastrowa skóra, pod wpływem promieni słonecznych zaczyna świecić krystalicznym blaskiem, jak gdyby cała  pokryta była gwiezdnym pyłem.

To właśnie ten świetlisty efekt próbujemy uzyskać w makijażu vampire skin. 

 

Trendujący na TikToku makijaż nie wymaga wielkich umiejętności, wystarczy kilka makijażowych trików, by uzyskać wampirzy glow

Za trendem vampire skin, stoi TikToker August (@imonaugust). Bijące rekordy popularności wideo rozkłada trend na części pierwsze. My już teraz podpowiadamy, jak wykonać makijaż w tym stylu. 

Na początek zmieszaj podkład z płynnym brokatem i równomiernie rozprowadzić na skórze. Następnie sięgnij  po brokat bądź brokatowe cienie i zaaplikuj je na kości policzkowe, powieki, nos oraz czoło tworząc wielowymiarowy glow.

Skup się na zmieszaniu trzech (lub więcej)  kosmetyków, najlepiej o płynnych konsystencjach, dających efekt glow, przed nałożeniem ich na twarz. Zacznij od rozświetlającej bazy, przechodząc następnie do nawilżającego podkładu, rozświetlacza, który daje perłową poświatę oraz pigmentu z drobinkami.

Skóra ma sprawiać wrażenie jednocześnie mokrej i błyszczącej. Kolejny sposób to wymieszanie różnych rozświetlaczy i spryskanie całości suchym pyłkiem na sam koniec.

 

Wbrew pozorom, efekt jest naprawdę delikatny i nadaje się do noszenia zarówno na co dzień, jak i przy wieczornym blasku księżyca.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: