Domowe sposoby na zmarszczki. Zalej zimną wodą i nałóż na twarz. Wydasz tylko 1,99 zł!

Czy domowe sposoby na zmarszczki mogą przynieść widoczne efekty? Wiele osób zastanawia się, czy używanie naturalnych metod może zastąpić inwazyjne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Okazuje się, że pewne produkty wykazują cenne właściwości, które zapobiegną powstawaniu zmarszczek.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Wraz z wiekiem na naszej twarzy pojawia się coraz więcej zmarszczek, gdyż skóra traci elastyczność. Jako pierwsze zauważalne są zmarszczki mimiczne, czyli te ust, oczu i na czole. Pojawienie się ich na twarzy wcale nie oznacza konieczności wykonywania drogich zabiegów medycyny estetycznej. Wystarczy poznać i zastosować proste sposoby bazujące na naturalnych produktach.

Zobacz wideo Jak wygładzić zmarszczki na twarzy? [NaZdrowie]

Domowe sposoby na zmarszczki. Olej lniany ma silne właściwości wygładzające

Jednym z domowych sposobów walki z pojawiającymi się na twarzy zmarszczkami czy bruzdami jest użycie oleju lnianego. Dodaje się go do wielu kosmetyków przeciwzmarszczkowych. Wszystko, dzięki zawartej w nim witaminy E, czyli tzw. witaminy młodości. Opóźnia ona proces starzenia się komórek. Dodatkowo kwas Omega-3 poprawia krążenie krwi i pomaga skórze zachować jędrność. Świetnie sprawdzi się nie tylko do stosowania na twarz, ale również na szyję i dekolt.

  1. Olej lniany nakładamy na rozgrzaną skórę.
  2. Zostawiamy na pół godziny.
  3. Po upływie wyznaczonego czasu delikatnie zmywamy twarz.

Woda z pietruszką i jej właściwości. Naturalne metody na zmarszczki

Pietruszka ma cenne właściwości, które sprawdzą się również podczas codziennej pielęgnacji twarzy. Ważna jest regularność, dzięki której możemy opóźnić procesy starzenia się skóry. Natka pietruszki to prawdziwa bomba witaminowa, jest to m.in.: witamina A, witamina C, witamina PP, witamina K, wapń, potas, żelazo, magnez oraz antyoksydanty. Warzywo skutecznie pozbywa się toksyn z organizmu, które wpływają na kondycję cery.

  1. Pęczek pietruszki zalej szklanką zimnej wody.
  2. Wywar odstaw na około 12 godzin.
  3. Po upływie wyznaczonego czasu otrzymaną wodą pietruszkową przemyj całą twarz.
Więcej o: