Hit z TikToka na opuchniętą twarz. W Biedronce za 24,99 zł. Podobne w Sinsay i Rossmannie

Te akcesoria do masażu twarzy w Azji znane są od lat. W Europie zostały odkryte dopiero niedawno. Na ich popularność wpłynął na pewno TikTok, na którym kobiety chwalą się efektami masażu. To doskonała metoda na opuchniętą twarz.

Na TikToku można znaleźć wiele filmików, związanych z pielęgnacją twarzy i urodą. Trend, o którym mowa to prawdziwy hit. Chodzi o masaż twarzy rollerem oraz kamieniem Gua Sha. W Azji akcesoria te używane są od lat. Taki masaż pomaga w domknięciu porów i uzyskaniu wrażenia natychmiastowego liftingu. Używanie rollera pozwala na lepsze rozprowadzenie kosmetyków, co pozytywnie wpływa na ich działanie. Dodatkowo chłodny kamień niweluje opuchliznę i obrzęki. 

Zestaw do masażu twarzy w Biedronce. Hit z TikToka

W ofercie Biedronki od 10 listopada, aż do świąt dostępny jest zestaw do masażu twarzy marki Niqui. Składa się on z rollera i kamienia Gua Sha. Zestaw jest dostępny w trzech wersjach kolorystycznych- białej, zielonej i czarnej.  Kosztuje on 24,99 zł. Roller wykonany jest z jadeitu, którego właściwości pomogą w domknięciu porów i zmniejszeniu wydzielania sebum. 

Zestaw do masażu twarzyZestaw do masażu twarzy Fot. Biedronka

Zarówno rolle, jak i kamień Gua Sha warto schłodzić przed użyciem. Wystarczy włożyć go na kilka minut do lodówki. Dzięki temu masaż pomoże w uzyskaniu wrażenia natychmiastowego liftingu. Kamienia Gua Sha i rollera można używać naprzemiennie. 

Akcesoria do masażu twarzy z Rossmanna. Azjatycki sekret piękna 

Akcesoria do masażu twarzy znajdziesz również w Rossmannie. Są one dostępne zarówno online, jak i w drogeriach. Jadeitowy roller do twarzy marki Ewa Schmitt kosztuje 29,99 zł. Za kamień Gua Sha tej samej firmy zapłacisz 25,49 zł. 

Roller i kamień Gua ShaRoller i kamień Gua Sha Fot. Rossmann

Przed wykonaniem masażu należy oczyścić twarz, a następnie nałożyć na nią ulubiony krem lub serum. Masaż należy wykonywać od środka na zewnątrz twarzy i w górę. Taka technika  pozwoli na przemieszczanie limfy w kierunku węzłów chłonnych, co wpłynie na zmniejszenie opuchlizny. Warto skorzystać z dostępnych w sieci materiałów wideo, które dokładnie wyjaśniają i prezentują technikę masażu. 

Roller do twarzy z Sinsay. Relaks i pielęgnacja 

Akcesoria do masażu twarzy dostępne są również w Sinsay. Za zestaw pielęgnacyjny składający się z kwarcowego rollera do twarzy i kamienia Gua Sha zapłacisz 35,99 zł. Roller wykonany z kwarcu dłużej utrzymuje chłód niż wykonany z jadeitu, co pomoże w skuteczniejszym zwalczaniu opuchlizny. 

Zestaw do masażu twarzyZestaw do masażu twarzy Fot. Sinsay

Należy jednak pamiętać, że w przypadku problemów z opuchniętą twarzą masaż nie zastąpi wizyty u lekarza. Dodatkowo ze stosowania rollera czy kamienia Gua Sha powinny zrezygnować m.in. osoby, które zmagają się z trądzikiem, mają zmiany zapalne na skórze czy posiadają liczne pieprzyki i znamiona w okolicach masażu. 

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

*Informacje na temat właściwości masażu rollerem i kamieniem Gua Sha pochodzą z artykułu mgr farm. Klaudii Błaszczyk "Roller do twarzy – jakie są efekty jego stosowania?"

Więcej o: