Przekrój cebulę na pół i natrzyj nią twarz, a nie pożałujesz. Szybko zauważysz efekty

Cebula jest powszechnym produktem, który często wykorzystujemy do przygotowywania różnych potraw. Okazuje się, że dzięki swoim właściwościom sprawdzi się też jako środek do pielęgnacji ciała.

Wciąż niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale cebulę można wykorzystać nie tylko do jedzenia. Popularne warzywo jest w stanie rozwiązać szereg różnych problemów, a nawet przyczynić się do poprawienia wyglądu cery. Trik pielęgnacyjny z wykorzystaniem cebuli zdobywa coraz większą popularność. Nic w tym dziwnego, ponieważ mało kto spodziewał się, że tani i prosty produkt przyniesie efekt jak po zastosowaniu drogich kosmetyków.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Płaczesz jak bóbr podczas krojenia cebuli? Sprawdź, co zrobić, by tego uniknąć

Co daje cebula na twarz? Nietypowa metoda przyniesie spektakularne efekty

Cebula zawiera duże ilości witaminy A, B, C, E, K, przeciwutleniaczy i innych składników, które mają działanie bakteriobójcze. To sprawia, że stosowanie soku z warzywa na twarz szybko poprawi kondycję skóry — wspomoże walkę z trądzikiem, opóźni starzenie się, a nawet pomoże zmniejszyć widoczność zmarszczek.

Natrzyj twarz cebulą i zobacz, co się stanie. Takiego rezultatu się nie spodziewasz

Przed zastosowaniem cebuli na twarz pamiętaj, by w pierwszej kolejności wykonać próbę uczuleniową na niewielkim, najlepiej mało widocznym fragmencie skóry. Jeśli po kilku minutach od posmarowania warzywem zauważysz zmiany, na przykład w postaci czerwonych plam lub odczujesz swędzenie, ta metoda pielęgnacji nie jest dla ciebie. Gdy próba uczuleniowa wypadnie pozytywnie, możesz przeprowadzić zabieg.

  1. Umyj dokładnie cebulę, obierz ją i przekrój na pół.
  2. Masuj delikatnie twarz obiema połówkami warzywa, omijając okolice oczu.
  3. Po kilku minutach przemyj twarz wodą.

Regularne smarowanie twarzy cebulą to skuteczny sposób na zmniejszenie widoczności przebarwień. Dzięki niej cera nabierze jednolitej, zdrowej barwy i stanie się promienna.

Jak stosować cebulę na twarz? Możesz to zrobić na kilka sposobów

Jeśli nie chcesz smarować twarzy warzywem, możesz wycisnąć z niego sok i nałożyć na skórę przy pomocy płatków kosmetycznych, a później przemyć twarz. Cebulę możesz też stosować w postaci papki. Wystarczy obrać jedną sztukę i gotować przez 15 minut. Po tym czasie należy wyjąć warzywo z wody i poczekać, aż ostygnie. Kolejnym krokiem jest rozgniecenie go i nałożenie na twarz. Po 10 minutach wystarczy zmyć maseczkę ze skóry i przemyć ją letnią wodą.

Więcej o: