Hit na szorstkie i przesuszone dłonie. Nałóż na skórę, a pozostanie miękka i gładka

Częste mycie rąk i przymrozki mogą równać się prawdziwą katastrofą. Jeśli twoja skóra jest sucha, szorstka i podrażniona, przychodzimy z pomocą i radzimy, jak się z tym uporać! Poznaj nasze domowe sposoby na zniszczone dłonie.

Zimowe miesiące to nie tylko śnieg za oknem i długie wieczory. Wraz z nadejściem pierwszych podmuchów zimnego powietrza pojawia się znienawidzony problem wielu osób – przesuszona skóra dłoni i twarzy. Jeśli zmagasz się z szorstkimi i suchymi dłońmi, doradzamy jak pozbyć się tego uciążliwego problemu.

Domowy sposób na suche dłonie – maseczka z siemienia lnianego

Jak przygotować domową maskę z siemienia lnianego, która ukoi delikatne, podrażnione dłonie i zmiękczy szorstką skórę?

Zacznij od zaopatrzenia się w 3 łyżki siemienia lnianego. Następnie wsyp je do wody i gotuj przez około 4-5 min. Następnie odcedź jeszcze gorący kisiel przez gazę. Uważaj, żeby się nie poparzyć. Przed użyciem maski, koniecznie poczekaj, aż ostygnie!

Ciepłą maskę delikatnie nałóż na dłonie,  a następnie owiń je przeźroczystą folią do pakowania żywności. W ten sposób owinięte ręce włóż do zimowych rękawiczek dla utrzymania temperatury maski i wzmocnienia efektu. Ten ciepły kompres trzymaj na dłoniach przez 15-20 min. Po umyciu nałóż krem nawilżający. Ten domowy sposób zadziała idealnie na wysuszoną skórę dłoni.

maseczka na dłoniemaseczka na dłonie shutterstock.com

Olej lniany również zadziała zbawiennie na suchą skórę

Co prawda olej lniany to pochodna siemienia lnianego, jednak w przypadku suchej skóry możemy się nim dodatkowo posiłkować, gdyż przyniesie nam dużo dobrego. Po pierwsze spożywanie 1 łyżki stołowej oleju lnianego poprawi jakość naszej skóry, a po drugie wyreguluje prace naszych jelit. Olej lniany można również po podgrzaniu w kąpieli wodnej, stosować zamiast lub na przemian z maseczką z siemienia lnianego. 

Siemię lniane i olej lnianySiemię lniane i olej lniany Fot. Tatjana Baibakova / Shuterstock

No i najważniejsze – zamiast leczyć, zapobiegaj. Skóra dłoni nie jest niezniszczalna. Jeśli nie będziesz o nią odpowiednio dbać, to podrażnienia pojawią się prędzej czy później

W chłodniejsze miesiące pamiętaj o noszeniu rękawiczek. Nie zapominaj również o odpowiednim nawilżeniu nie tylko z zewnątrz, ale zwłaszcza od środka. Picie dużej ilości wody i zbilansowana dieta to sekret gładkiej i odżywionej skóry.

4 objawy przewodnienia. Twój organizm mówi ci w ten sposób, że pijesz za dużo wody4 objawy przewodnienia. Twój organizm mówi ci w ten sposób, że pijesz za dużo wody shutterstock.com/fizkes

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: