Zwykle używasz jej w kuchni, tym razem dosyp do wody i umyj włosy. Będą lśniące i gładkie

Gęste i lśniące włosy to marzenie wielu kobiet. Żeby je spełnić, zwykle udajemy się do fryzjera, gdzie wydajemy krocie. Istnieją na szczęście domowe sposoby, które gwarantują podobny efekt. Wystarczy iść do sklepu i wydać 5 zł.

Domowe zabiegi na włosy to tania i prosta, a także często równie skuteczna alternatywa dla drogich kosmetyków. Wystarczy wiedzieć, jak działa dany produkt i jak poprawnie go używać. Zwłaszcza jeden sprawia, że włosy stają się gładkie i lśniące. Zwykle używasz go w kuchni. Tym razem namocz nim pasma i poczekaj na efekt. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ania Starmach testuje sposób na elektryzujące się włosy

Mąka ziemniaczana na włosy. Ta maseczka to hit 

Mąka ziemniaczana na włosy? Tak! Produkt sprawia, że kosmyki stają się wygładzone i lśniące. Regularnie wykonywany zabieg z jej dodatkiem sprawi, że włosy staną się miękkie w dotyku i gęste. Jak go wykonać? 

Przygotuj płaską łyżeczkę skrobi i litr chłodnej wody. Połącz składniki, cały czas dokładnie mieszając. Mąka zacznie opadać na dno pojemnika, dlatego pamiętaj, żeby przed nałożeniem maski na włosy jeszcze raz wstrząsnąć mieszanką. Umyj normalnie włosy i nałóż produkt na całą długość pasm. Po chwili możesz zmyć maskę z głowy.

Domowe zabiegi na lśniące włosy. Zadbaj o swoje pasma za grosze 

Jakie jeszcze produkty z kuchennej półki można wykorzystać w domowych zabiegach na włosy? Świetnie sprawdzi się przede wszystkim miód. Produkt odżywia, nawilża i zmiękcza włosy, dzięki czemu po wysuszeniu są gładkie, lśniące i przyjemne w dotyku. Jak wykonać maskę z dodatkiem miodu?  

Składniki

  • 1 łyżeczka do miodu 
  • 2 łyżki stołowe oleju kokosowego  

Przygotowanie: 

  1. Dokładnie wymieszaj ze sobą składniki.  
  2. Gotową maskę nałóż na całą długość swoich włosów. 
  3. Pozostaw mieszankę na włosach przez dwie godziny, a następnie spłucz głowę dużą ilością ciepłej wody. 
Więcej o: