Szybki sposób na popękane usta? Nałóż warstwę na skórę i połóż się spać. Ten produkt masz w kuchni

Spierzchnięte i popękane usta to znak, że należy podjąć odpowiednie kroki pielęgnacyjne. Jeśli szukasz odpowiednich metod do ochrony cienkiej skóry jesienią i zimą, wypróbuj naturalne sposoby. Dzięki nim problemy wywołane przez spierzchnięte usta odejdą w zapomnienie.

Popękane i spierzchnięte usta to problem, który dotyka wiele osób w sezonie jesienno-zimowym. Nieprzyjemny i nieestetyczny kłopot zazwyczaj jest powodowany niedoborem witamin z grupy A, B i żelaza, wahaniem poziomu hormonów, odwodnieniem, ale również i czynnikami pogodowymi, na przykład niskimi temperaturami i działaniem wiatrów. Skóra warg jest bardzo cienka i nie posiada gruczołów potowych, które mogłyby ją chronić. Na szczęście istnieją proste sposoby na rozwiązanie nieprzyjemnych kłopotów. Sprawdź, co należy zrobić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wieczorna pielęgnacja to klucz do pięknej cery. Oto kilka prostych kroków

Co zrobić na popękane usta? Domowe sposoby szybko rozwiążą problem

Popękane usta nie dość, że wyglądają nieestetycznie, to jeszcze powodują dyskomfort. Na szczęście problem można rozwiązać stosując proste, domowe sposoby. Niezawodną bronią jest wykorzystanie olejów i produktów z naturalnym składem.

  1. Jeśli nie masz uczulenia, na popękane usta dobrze sprawdzi się wykorzystanie naturalnego miodu. Wystarczy nałożyć warstwę na skórę i położyć się spać. Rano okaże się, że wargi zostały odżywione, a problem się zmniejszył lub całkowicie ustąpił. Miód, oprócz właściwości nawilżających, działa też antybakteryjnie.
  2. Zmieszaj w miseczce awokado, olej kokosowy i masło migdałowe w równych proporcjach, by uzyskać konsystencję papki. Nakładaj gotową mieszankę na usta nawet 2-3 razy dziennie, by zauważyć różnicę.

Przeszkadzają ci spierzchnięte usta? Wypróbuj domowy peeling cukrowy.

Oprócz miodu i mieszanek z olejem, do pielęgnacji ust sprawdzi się też peeling cukrowy, który warto stosować raz na dwa tygodnie. Jedyne co należy zrobić, to zmieszać w miseczce łyżeczkę cukru i łyżeczkę oliwy z oliwek, a później wmasować powstałą mieszankę w wargi. Oliwa odżywi i wygładzi delikatny naskórek, a kryształki cukru wyrównają powierzchnię ust. Należy pamiętać, by po zabiegu nawilżyć skórę i zabezpieczyć ją ochronną pomadką.

Problem nie ustaje? Udaj się do specjalisty

Domowe sposoby nie zawsze rozwiążą problemy zdrowotne. Jeśli suche i popękane usta utrzymują się przez dłuższy czas, a kłopot często wraca, udaj się do lekarza. Specjalista pomoże nakreślić przyczynę problemu i zaproponuje odpowiednie leczenie.

Więcej o: