Najczęściej popełniane błędy w makijażu. Mogą cię postarzyć nawet o kilka lat

Każda kobieta chciałaby cieszyć się piękną, młodą i rozświetloną cerą jak najdłużej. Z tego względu warto wspomagać się makijażem, który poprawi samopoczucie i odejmie lat. Okazuje się, że niektóre techniki makijażowe postarzają. Sprawdź, jakich błędów nie popełniać, by tego uniknąć.

Dobrze wykonany makijaż ukrywa wiele niedoskonałości. Warto wiedzieć, jak wykonać go prawidłowo, by uatrakcyjnić, rozświetlić i odmłodzić twarz. Niestety niektóre techniki wciąż praktykowane przez wiele osób dodają lat. Warto się ich wystrzegać, by nie popełnić błędów. Sprawdź, na co zwrócić uwagę.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wieczorna pielęgnacja to klucz do pięknej cery. Oto kilka prostych kroków

Co postarza w makijażu? Z tych cieni do powiek lepiej zrezygnuj

Jeśli nie chcesz przypadkowo postarzyć się makijażem, zrezygnuj z kolorowych, neonowych i mocno rzucających się w oczy cieni, zwłaszcza jeśli nakładasz je na całej powiece. Nie dość, że dodają lat, to jeszcze mogą prezentować się nieco tandetnie. Bardzo je lubisz i nie chcesz, by całkowicie poszły w odstawkę? Pozostaw je więc na specjalne okazje i nakładaj jedynie w kącikach oczu, żeby nieco je rozświetlić. Do makijażu dziennego lepiej wykorzystywać stonowane barwy.

Błędy w makijażu brwi. Sprawdź, jak ich nie popełniać

Ogromne znaczenie w wyglądzie każdej twarzy mają brwi. Cienkie i ciemne linie dodają srogiego wyrazu, a co za tym idzie, postarzają. Dziś warto postawić na starannie uczesane i ukształtowane brwi w większym rozmiarze. Należy też zwrócić uwagę na odpowiednie podkreślenie włosków makijażem. Oczywiście warto to robić, jednak należy zachować ostrożność i nie nakładać zbyt dużych ilości ciemnego koloru. Najlepiej sprawdzą się kosmetyki dopasowane do naturalnego koloru brwi.

Czy makijaż dodaje lat? Zwróć uwagę na odpowiednią aplikację korektora i podkładu

Podkład jest bazą makijażu, która ma za zadanie podkreślenie naturalnego wyglądu cery, a także ukrycie skaz i mniejszych niedoskonałości. Niezmiernie istotnym aspektem codziennego makijażu jest dobranie prawidłowej konsystencji, ale również i odcienia kosmetyku. Jeśli zdecydujesz się na zbyt ciemny, nakładając go na twarz, z pewnością dodasz sobie lat. Takie niedociągnięcia już na początkowym etapie sprawią, że nie uratujesz makijażu, który będzie wyglądać sztucznie.

Kolor podkładu powinien idealnie stapiać się ze skórą i należy pamiętać, że wystarczy nałożyć go w niewielkich ilościach. Zbyt duża warstwa spowoduje efekt maski, który uwydatni zmarszczki. Korektor powinien być dobierany na tej samej zasadzie. Wybierając odpowiedni kosmetyk, należy testować go w naturalnym świetle, dzięki czemu uzyska się najlepszy efekt. 

Więcej o: