Problem z cieniami pod oczami? Te okłady sprawią, że będziesz wyglądała na bardziej wypoczętą

Worki, a także cienie pod oczami to niestety powszechna przypadłość dotykająca kobiety na całym świecie. Wiele z nas usilnie próbuje znaleźć sposób na pozbycie się postarzających, nieestetycznych opuchnięć i cieni pod oczami. Istnieją sprawdzone domowe sposoby, które pomogą pozbyć się problemu.

Domowe sposoby na worki pod oczami 

 

Kofeina i garbniki zawarte w herbacie niwelują obrzęki, zwężają naczynia krwionośne i ujędrniają skórę twarzy.

Jak zacząć? Przygotuj torebki herbaciane i je zaparz. Poczekać, aż torebka trochę ostygnie, a następnie połóż ją na opuchliznę. Uważaj, żeby się nie poparzyć. Okłady wystarczy trzymać 15 minut, a opuchlizna zniknie. 

Warto spróbować również herbaty rumiankowej, która zadziała przeciwzapalnie, zmniejszy obrzęk oraz worki pod oczami, oraz ujędrnia skórę wokół oczu. Okłady z rumianku pomogą także podczas zapalenia spojówki i podrażnień oczu. Leczy również zapalenie powiek oraz usuwa jęczmień na oku.

Masaż kostkami lodu lub przykładanie zimnych łyżeczek na obszar pod oczami to doskonały sposób na usunięcie cieni pod oczami oraz zmniejszenie opuchlizny

W celu zniwelowania opuchlizny dobrze jest wykonać pod oczami masaż kostkami lodu. Ochłodzenie, które przynoszą, szybko niweluje nienaturalny wygląd skóry.

Innym sposobem jest zmrożenie torebki herbaty, na 10 minut włożyć herbatę do zamrażalki, a następnie położyć torebki herbaty na oczach na 10 minut. Opuchlizna i cienie zostaną zniwelowane.

Podobne działanie wykazują plasterki ogórka. Nie bez powodu zielony ogórek tak często wykorzystywany jest w zabiegach SPA na twarz. Zmniejsza on obrzęki i łagodzi podrażnienia. Jest złożony w dużej części z wody, dlatego doskonale nawilża i regeneruje skórę pod oczami. Zawarte w nim przeciwutleniacze odpowiadają za korzystny wygląd skóry.

Skuteczne i przynoszące natychmiastową ulgę okłady z herbaty i rumianku

 

Najważniejszą sprawą podczas okładów z torebek po herbacie jest sprawdzenie stanu fizycznego torebki, czy torebka nie posiada żadnych dziur. Jest to naprawdę ważne, susz herbaciany w kontakcie z okiem może doprowadzić do poważnych infekcji oczu. W tym wypadku jak najszybciej należy skontaktować się z lekarzem okulistą.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: