Pielęgnacja twarzy w 5 krokach. Pamiętaj o tym rano i wieczorem, a skóra szybko ci się odwdzięczy

Pielęgnacja twarzy wcale nie musi być skomplikowana. Powoli odchodzimy od ogromnej ilości kosmetyków i wracamy do minimalizmu. Wystarczy pamiętać o tych 5 krokach, żeby skóra była odżywiona i promienna, nawet jesienią i zimą.

Jesienią i zimą nasza skóra nie ma lekko. Zwłaszcza kiedy zapominamy o odpowiedniej pielęgnacji. Możesz zauważyć suche skórki, uczucie ściągnięcia czy pojawiające się zmarszczki. Pielęgnacja twarzy już w 5 krokach sprawi, że szybko dostrzeżesz efekty i znaczną poprawę kondycji skóry.  

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zimowa pielęgnacja twarzy - te składniki mogą dużo zmienić [#HomeBeauty]

Pielęgnacja twarzy w 5 krokach. Zacznij od oczyszczania 

Odpowiednie oczyszczenie twarzy to podstawa. Bez tego żaden, nawet najdroższy produkt nie zadziała. Zwłaszcza wieczorem powinnaś przyłożyć się do tego procesu. Pamiętaj jednak, że prawidłowe oczyszczanie powinno być dokładne, ale nie agresywne. Zrezygnuj ze zwykłego mydła czy podrażniających płynów.

Zamiast tego wybierz oczyszczenie dwuetapowe. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że usunęłaś cały makijaż i inne zanieczyszczenia z twarzy. Możesz wykorzystać do tego delikatne płyny micelarne lub olejki do demakijażu. Następnie przemyj twarz ulubionym żelem przeznaczonym do potrzeb twojej skóry.  

O tych kosmetykach musisz pamiętać. Skóra szybko ci podziękuje 

Co następuje po dokładnym oczyszczaniu? Oczywiście tonik. Wiele kobiet o nim zapomina lub specjalnie go pomija, wierząc, że produkt nie przynosi żadnych rezultatów. Jest to duży błąd. Po oczyszczaniu pH naszej skóry jest zaburzone. Jeśli nie użyjemy toniku, może to prowadzić do przesuszania naszej cery i wzmożonej produkcji sebum, co z kolei doprowadza do powstawania niedoskonałości.  

Następne kroki powinny skupić się na odżywieniu i spełnianiu indywidualnych potrzeb naszej skóry. Każda cera potrzebuje jednak dobrego kremu nawilżającego. Nawet ta tłusta czy z niedoskonałościami. Na dzień wybieraj lekkie formuły, a wieczorem możesz sięgnąć po bardziej skoncentrowany produkt. Nie zapominaj także o kremach SPF, nawet jesienią i zimą. Ostatnim krokiem, który powinnaś wykonywać raz na tydzień, jest złuszczanie martwego naskórka. Zamiast mocno podrażniających mechanicznych peelingów, wybieraj jednak te enzymatyczne. Nie uszkadzają one zmian skórnych i nie rozprzestrzeniają bakterii po jej powierzchni.   

Więcej o: