Jeśli twoja szczotka do włosów tak wygląda, lepiej się jej pozbądź. I to jak najszybciej

Piękne i zadbane włosy to marzenie wielu osób. Niestety bardzo często nie wyglądają one tak, jak byśmy chcieli. Okazuje się, że w codziennej pielęgnacji warto zwrócić uwagę nie tylko na to, jakich produktów używamy, lecz także na stan naszych akcesoriów.

W ostatnim czasie coraz częściej mówi się o tym, że niektóre szczotki mogą niszczyć włosy i przyczyniać się do szybszego rozdwajania końcówek. O tym problemie przypomniała niedawno twórczyni instagramowego profilu W krainie składów. Jej krótki film wywołał zagorzałą dyskusję wśród jej obserwatorów.

Zobacz wideo Wieczorna pielęgnacja krok po kroku:

Jeśli twoja szczotka do włosów tak wygląda, lepiej się jej pozbądź

Twórczyni uczula swoich widzów na pewien typ szczotek. Ich wada wynika z mocowania igieł. Niestety, może występować nawet w modelach z wyższej półki cenowej. Warto więc sprawdzić, czy przy podstawie szczotki nie wystają małe igiełki. To one mogą niszczyć kosmyki i przyczyniać się do szybszego rozdwajania końcówek. Zobaczcie, o jakim typie szczotek do włosów mowa:

 

Jak często czyścić szczotki do włosów?

Nie możemy zapominać o tym, jak ważne jest dbanie o przybory do czesania. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że szczotki i grzebienie to źródło bakterii. Znajdują się na nich między innymi resztki kosmetyków do włosów, grzyby, roztocza. Dlatego też warto czyścić je przynajmniej raz na tydzień. Metodę czyszczenia przyborów do czesania należy uzależnić od materiału, z jakiego zostały one wykonane. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj:

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: