Ta fryzura królowała w latach 90., teraz powróciła w wielkim stylu! Elegancka i prosta w wykonaniu

Trendy powracają jak bumerang! Mocno podwinięte końcówki były znakiem rozpoznawczym lat 90, a teraz znowu są bardzo modne. Jak je wykonać i komu pasują?

Moda lat 90 znowu powraca! Nie tylko pod postacią bojówek i krótkich topów, bo ma to odzwierciedlenie również we fryzurach. Jednym z gorących, niegdyś popularnych trendów są mocno podwinięte końcówki. Jednak nie do każdego kształtu twarzy pasują.

Kultowa fryzura lat 90. Nosiły ją gwiazdy!

Nie pamiętasz, jak wygląda taka fryzura? W takim razie warto sięgnąć pamięcią do kultowych serialu. Wywinięte końcówki nosiła Monica Geller w serialu "Przyjaciele",  a także Samantha Jones w "Seksie w wielkim mieście". A na nich wzorowało się mnóstwo kobiet na całym świecie. Wywijane końcówki łączone są z innym trendem, który powrócił, mianowicie intensywne cieniowanie włosów. 

 

Niedawno bobem z mocno podkręconymi końcówkami zachwyciła Khloe Kardashian.

 

Gruba szczotka, lokówka lub prostownica. Wywinięte końcówki są bardzo łatwe w wykonaniu

Stylista gwiazd, Jen Atkin, nazywa to lookiem bogatych dziewczyn z filmów lat 90. Ten sposób na układanie włosów można wypróbować na wielu fryzurach, zarówno na długich, jak i krótszych. Najlepsza do tego będzie gruba okrągła szczotka, którą trzeba z pomocą suszarki wywijać same końcówki. Przydatny będzie do tego spray termoochronny lub pianka do stylizacji włosów. Taką stylizację można również wykonać z pomocą prostownicy lub lokówki, choć efekt może być nieco inny, mniej pełny. Co ciekawe, takie "ujarzmione" końcówki wyglądają na zdrowsze i grubsze. 

Taka fryzura może jednak nie pasować do owalnego kształtu twarzy, choć to tylko teoria. Podwinięte końcówki mogą nieco optycznie poszerzać twarz, jednak zanim się zniechęcisz, warto najpierw wypróbować tę stylizację włosów na własnym przykładzie. 

Więcej o: