Prosty domowy sposób na szorstkie dłonie. Jest tani, a działa ekspresowo!

To bardzo przykra dolegliwość, a gdy tylko nastają przymrozki, może się zdecydowanie nasilić. Oprócz codziennej dbałości o skórę można też wypróbować świetny domowy zabieg na szorstkie przesuszone dłonie.

Suche i szorstkie to problem wielu osób, który skutecznie utrudnia życie. Nie chodzi tylko o dyskomfort, bo czasami wręcz jest to bolesne. Problem może się szczególnie nasilić w czasie niskich temperatur i nagłym zmianom w ogrzewanych pomieszczeniach. Zimne powietrze dodatkowo wysusza skórę, co nasila problem. Istnieją jednak domowe sposoby, które mogą mu zaradzić lub chociaż zminimalizować. 

Co jest przyczyną problemu szorstkich dłoni? Możliwości jest mnóstwo

Przyczyny problemu mogą być bardzo różne. Zaczynając od tych najprostszych codziennych, po poważniejsze problemy zdrowotne. Jednym z częstszych błędów jest brak rękawic ochronnych podczas używania silnych detergentów, np. do sprzątania, ale może to być nawet płyn do naczyń, jeśli zmywamy je ręcznie często. Detergenty mogą bardzo podrażnić skórę, dlatego trzeba postępować z nimi bardzo ostrożnie. Inną przyczyną może być częsta dezynfekcja rąk, gdyż alkohol zawarty w płynie ma silne wysuszające działanie. Inna to wspomniane już niskie temperatury. Jeśli nie nosimy rękawiczek na mrozie, to nasze dłonie mocno to odczują. 

Krem do rąk zawsze pod ręką. Warto sięgać też po domowe sposoby prosto z kuchni

Doraźnym działaniem jest regularne używanie kremu do rąk. Możemy też skorzystać z ekspresowego domowego zabiegu, taniego, ale dającego ulgę. A jest to maseczka z oleju kokosowego i soku z cytryny. Wystarczy wymieszać dwie łyżeczki oleju i łyżeczkę soku z cytryny i zaaplikować miksturę na dłonie. Efekt wzmocni nałożenie foliowych rękawiczek. Mieszankę należy trzymać przez minimum 30 minut. Olej nawilży skórę, a cytryna lekko ją rozjaśni. 

Warto pamiętać, że suchość dłoni może być objawem AZS lub łuszczycy, a to choroby, które wymagają wizyty u dermatologa i specjalistycznego leczenia. 

Więcej o: