Połóż folię aluminiową na oczy. Ten genialny trik zadziała już w 15 minut

Cienie pod oczami bywają utrapieniem niejednej kobiety. Okazuje się, że nie trzeba kupować drogich kremów, żeby cieszyć się promienną cerą. Wystarczy produkt, który już masz w swojej kuchni. Co daje przykładanie folii aluminiowej na oczy?

Każdej z nas zdarza się nieprzespana noc. Impreza, ciekawa książka, stres — to wszystko może wpływać na jakość i ilość naszego snu. W walce z opuchlizną może nam pomóc folia aluminiowa, która zastąpi drogie kremy z drogerii. Już po 15 minutach twoja cera będzie odświeżona, a cienie znikną.  

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Idealna cera bez podkładu? Tak wyrównasz kolor cery

Jak pozbyć się cieni pod oczami? Połóż folię aluminiową i poczekaj 15 minut 

Wiele osób co jakiś czas ma opuchnięte oczy. Jest to normalny objaw nieprzespanej nocy. Problem pojawia się wtedy, kiedy chcemy ukryć sińce. Czasami nawet najlepsze korektory nie dają rady z opuchlizną. Istnieje na szczęście domowy trik, który w 15 minut odświeży spojrzenie i sprawi, że wory pod oczami będą zdecydowanie mniej widoczne.  

Wystarczy wyciąć dwa kawałki folii aluminiowej i włożyć je do zamrażarki na minimum pół godziny. Po tym czasie wyjmij je i złóż tak, żeby pasowały wielkością do twoich oczu. Przyłóż je do twarzy i lekko dociśnij. Połóż się i trzymaj je przez ok. 15 minut. Po tym czasie zauważysz, że opuchlizna widocznie zmalała, a spojrzenie jest odświeżone.  

Co powoduje cienie pod oczami? Przyczyn jest kilka 

Trik z folią aluminiową jest skuteczny, ale nie jest to rozwiązania problemu, tylko chwilowe jego zatuszowanie. Jeśli często budzisz się z opuchlizną i cieniami pod oczami, warto przyjrzeć się twojemu stylowi życia. Najczęściej cienie pod oczami mają związek z higieną snu. To niewystarczająca ilość odpoczynku sprawia, że nasza skóra staje się szara i matowa, a pod nią zaczynają pojawiać się ciemne plamy i naczynia krwionośne. Do powstawania cieni przyczynia się także zła dieta. Spróbuj dodać do niej więcej witaminy C, którą znajdziesz w cytrusach, natce pietruszki czy papryce. Ogranicz natomiast używki, takie jak papierosy czy alkohol.  

Więcej o: