Krople żołądkowe na włosy. Ten zabieg za 7 zł działa jak wcierka za 120 zł

Krople żołądkowe na włosy? Okazuje się, że ten znany lek może być stosowany także jako maska na skórę głowy i pasma. Wyjaśniamy, jak dokładnie działają i dlaczego metoda stała się hitem w świecie beauty.

Krople żołądkowe działają nie tylko na ból brzucha. Ta mieszanka ziół i etanolu świetnie działa także jako składnik domowego spa. Jak to możliwe, że ten produkt z apteki za kilka złotych wspomaga porost włosów i odżywia skórę głowy? Podpowiadamy!  

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] Kto i dlaczego dyktuje nam, jak mamy wyglądać? Premiera podcastu "Ciałość"

Krople żołądkowe na włosy. Jak działa produkt? 

Krople żołądkowe to połączenie różnych ekstraktów z ziół i etanolu. Mieszanka nie zawiera alkoholu, dzięki czemu nie zniszczy naszych delikatnych pasm i nie podrażni skóry głowy. Poszczególne rośliny zawarte w kroplach mają właściwości wspierające nie tylko nasz żołądek, ale także włosy. Najczęstszymi składnikami mieszanki są: 

  • dziurawiec,
  • mięta pieprzowa,
  • waleriana (kozłek lekarski),
  • korzeń goryczki,
  • gorzka pomarańcza.

To właśnie dzięki nim krople żołądkowe działają: antybakteryjnie, przeciwzapalnie i łagodząco. Mieszanka sprawia, że skóra głowy zostaje odżywiona i wzmocniona, znikają z niej ślady łupieżu, a cebulki włosów zostają pobudzone do pracy.  

Krople żołądkowe na włosy. Mieszankę można używać jako wcierkę 

Jak używać kropli żołądkowych na włosy? Najprostszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie mieszanki jako wcierki. Produktu nie można jednak bezpośrednio nakładać na skórę głowy. Przed użyciem należy przygotować z kropli specjalną mieszankę. Wystarczy, że 5 łyżek wody wymieszasz z 2 łyżkami kropli. Taką wcierkę przelej do buteleczki, a następnie polewaj nią głowę, co chwilę wcierając płyn w skalp. Pozostaw wcierkę na ok. godzinę, a po tym czasie umyj normalnie włosy. Po zbiegu włosy powinny być gęstsze, mają pozostawać dłużej świeże i szybciej rosnąć.  

Więcej o: