Kosztuje 1 zł, działa jak botoks za 700 zł. Tani trik na zmarszczki pod oczami

Pojawiające się pierwsze oznaki starzenia spędzają ci sen z powiek? A może masz dosyć wydawania fortuny w salonach kosmetycznych i drogeriach? Na szczęście istnieją proste i tanie sposoby, które bez wychodzenia z domu wspomogą cię w walce z nieestetycznie wyglądającymi i problematycznymi zmarszczkami.

Czy wiedziałaś, że to właśnie w okolicach oczu zmarszczki z reguły pojawiają się najwcześniej? Wielu z nas te pierwsze symptomy starzenia się przypominają o tym, że czas nieubłaganie płynie i z każdą chwilą stajemy się coraz starsze. Nierzadko chcąc zadbać zarówno o swój wygląd, jak i samopoczucie, decydujemy się na kosztowne zabiegi lub produkty z "wyższych półek", które często nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Istnieją jednak naturalne metody, które bez wychodzenia z domu wspomogą walkę z tym nieestetycznym problemem. Brzmi ciekawie, prawda? 

Chcesz dłużej cieszyć się młodym wyglądem? Nie musisz wydawać fortuny!

Nie jest niczym odkrywczym, że skóra wokół oczu jest zdecydowanie najdelikatniejsza na całym naszym ciele. To przede wszystkim w tym miejscu pierwsze zmarszczki bardzo często pojawiają się w wyniku niewłaściwej pielęgnacji lub niekorzystnego stylu życia. Niewiele z nas zdaje sobie sprawę, że produkty pomocne w walce z tym uporczywym problemem znajdują się już w naszej kuchni. Jeżeli wciąć poszukujesz sposobu na pojawiające się pod oczami zmarszczki, koniecznie sięgnij po... jajko! 

Wciąż poszukujesz taniego i sprawdzonego sposobu na zmarszczki? Sięgnij po jajko!

Białko jajka kurzego pomoże nam nie tylko uporać się z wiotką i luźną skórą, lecz także z nieestetycznie prezentującymi się zmarszczkami. Dobroczynny wpływ wspomnianego produktu na wygląd cery dostrzegały już zarówno nasze mamy, jak i babcie. Dzieje się tak, ponieważ białka jaj zawierają kolagen i innego cenne składniki, które znacząco poprawiają elastyczność skóry, napinają ją i kurczą pory. Cera staje się wówczas bardziej promienna i odzyskuje swój młodzieńczy blask.

Jak zaaplikować białko na twarz? To banalnie proste! 

Zastosowanie białek jaj do pozbycia się zmarszczek pod oczami, to wyjątkowo prosta metoda. Wystarczy, że po oddzieleniu jednego białka od żółtka, będziesz ubijać je, do momentu aż dobrze się spieni. Następnie wystarczy wetrzeć tak przygotowany składnik w skórę pod oczami, wykonując ruch w górę. Odczekaj 15 minut, aż białko dobrze wyschnie. Ostatnim etapem jest usunięcie składnika z twarzy przez spłukanie letnią wodą i delikatnie wytarcie skóry suchym i miękkim ręcznikiem

Co więcej wartość jednego jajka nie przekracza w sklepach 1 zł. Maseczka z jego użyciem jest więc nie tylko banalnie prosta w wykonaniu, ale też wyjątkowo tania. Za zabieg o podobnych rezultatach w profesjonalnych salonach kosmetycznych lub klinikach bardzo często zapłacimy nawet 700 złotych!

Zarówno podczas wykonywania zabiegu, jak i po usunięciu białka jajka skóra pod oczami będzie bardziej napięta oraz stonowana. Dzięki temu drobne linie mimiczne i zmarszczki ulegną zmniejszeniu. Pamiętaj jednak, że każda skóra może zareagować na jajko inaczej, dlatego przed nałożeniem go na twarz, wykonaj próbę alergiczną. 

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: