Ten sposób na piegi to HIT TikToka! Efekt? Zaskakująco trwały i naturalny

Kiedyś były częstym powodem do kompleksów, obecnie są obiektem westchnień. Matka natura działa bardzo wybiórczo, dlatego mnóstwo kobiet i dziewczyn zastanawia się, jak można trwale dorobić sobie piegi. Jest na to jeden prosty trik, który można wykonać samodzielnie.

Skąd ta fascynacja piegami? Być może dlatego, że w pewnym momencie naturalny look bardzo powrócił do łask, a piegi właśnie tak się kojarzą. Poza tym wizualnie odmładzają i dodają dziewczęcego uroku. Na fali zachwytów powstała nawet specjalna usługa w salonach tatuażu, dzięki czemu można zdecydować się na trwałe piegi. Jednak można też najpierw przekonać się, czy piegi w ogóle nam pasują. Sporo osób próbuje dorysować je kredką do oczu, ale często wygląda to dosyć topornie, rozmazuje się i oczywiście są nietrwałe. Jest inna metoda, która zrobiła furorę na TikToku. 

Sztuczne słońce w natarciu. Piegi wykonane samoopalaczem są trwałe, ale nie na zawsze

Samoopalacz jest wygodnym i skutecznym sposobem na uzyskanie słonecznego wyglądu skóry bez wychodzenia z domu. Skoro ma za zadanie dodać nieco brązowego odcienia, to dlaczego by nie potraktować go niczym farbki? Ten odkrywczy sposób szybko podchwyciły użytkowniczki TikToka. Oto jak można to zrobić. Najpierw należy przygotować swoją skórę, ażeby efekt był trwały. Przed użyciem samoopalacza dokładnie oczyść skórę i pozwól jej wyschnąć. Upewnij się, że skóra jest gładka i wolna od olejów, lotionów i kremów. Następnie użyj peelingu, aby usunąć martwy naskórek, aby zapewnić równomierne opalanie. Gładki naskórek będzie idealnym tłem dla piegów. Ważny jest też rodzaj samoopalacza, najlepszy będzie taki o formule pianki. 

Zobacz wideo Sandra Kubicka ocenia swoje makijaże

Jak zrobić piegi samoopalaczem? Grunt to odpowiedni samoopalacz i pędzelek!

Po przygotowaniu skóry nałóż do jakiejś miseczki samoopalacz, a dalej za pomocą pędzla do makijażu w kształcie wachlarza lub szczoteczki wykonywać nim delikatne muśnięcia. Upewnij się, że nałożysz go równomiernie i szybko, aby uniknąć plam. Po uformowaniu piegów nie myj twarzy przez kilka godzin. Następnie spłucz twarz letnią wodą i delikatnie osusz jej ręcznikiem. Piegi wykonane samoopalaczem są trwałe, ale nie są na zawsze. Będą stopniowo blednąć po każdym peelingu i myciu twarzy. Tutorial można zobaczyć poniżej, choć w tym przypadku wykonany jest na warstwie makijażu, przez co jest też mniej trwały. 

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: