Jak nakładać odżywkę do włosów? Metoda "modlących dłoni" przyniesie spektakularne efekty

Wiele kobiet marzy o pięknych, lśniących pasmach. Jak odpowiednio nakładać odżywkę na włosy? Mało kto o tym wie, ale stosowana metoda znacząco wpływa na wygląd kosmyków. Sprawdź, na czym polega sposób "modlących dłoni". Okazuje się, że umiejętne nakładanie kosmetyku to klucz do sukcesu.

Lśniące i zdrowe włosy pozostają w sferze marzeń wielu kobiet. Niestety tylko nieliczni mogą poszczycić się genami, dzięki którym mają naturalnie piękne kosmyki, które po zwykłym szamponie wyglądają tak, jakby dopiero co wyszły spod rąk profesjonalnego fryzjera. Pielęgnacja włosów, prawidłowe mycie i nakładanie odżywki to pozornie proste czynności. Okazuje się jednak, że mają bardzo duże znaczenie. Sprawdź, jak mieć idealne kosmyki bez dużego nakładu finansowego. To wcale nie jest trudne.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku

Jak nakładać odżywkę na włosy? Polepsz ich wygląd zmieniając nawyki

Świadoma pielęgnacja włosów opiera się w dużej mierze na umiejętnym nakładaniu kosmetyków. W przypadku odżywki mającej za zadanie wzmocnienie pasm sprawdzi się metoda "modlących dłoni". Ten zdobywający coraz większą popularność sposób polega na wmasowywaniu kosmetyku w pasma i skórę głowy rękami, co przynosi działanie stymulujące. Niektóre kobiety wczesują też odżywkę grzebieniem, jednak przy tym sposobie warto zachować ostrożność i nie szarpać włosów — w przeciwnym razie kosmyki mogą doznać uszkodzeń mechanicznych.

Szampon i odżywka do włosów. Jak wzmocnić ich działanie?

Warto rozpocząć mycie włosów od dokładnego rozczesania każdego pasma, dzięki czemu kosmyki będą się mniej plątać. Należy też zwrócić uwagę na dobranie odpowiedniego kosmetyku w zależności od potrzeb pasm.

Duże znaczenie ma również to, jak długo trzymamy odżywkę na włosach. W zależności od kosmetyku instrukcja na opakowaniu wskazuje na kilkanaście sekund, a nawet i pół godziny. Warto przedłużyć ten czas, by dobroczynne składniki miały większą możliwość wniknięcia we włosy. Efekty takiej zmiany będą widoczne już po pierwszym użyciu.

Sposób na piękne włosy to nie tylko kosmetyki. Zwróć uwagę na dietę

Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, ale w prawidłowej pielęgnacji włosów nie liczą się tylko kosmetyki, ale też bogata w witaminy i minerały, zróżnicowana dieta oraz odpowiednie nawodnienie organizmu. Prowadzenie zdrowego stylu życia bez stresu, używek i nałogów wpływa pozytywnie zarówno na wygląd pasm, jak i na całe ciało.

Więcej o: