Kosztuje 4 zł, działa jak depilacja laserowa za 200 zł. Prosty trik na włoski na twarzy

Pojawiające się na twarzy włoski zwłaszcza u kobiet po dziś dzień stanowi problem zaliczany często do wstydliwych tematów tabu. Na szczęście istnieje domowy sposób, dzięki któremu bez zastosowanie silnych środków pozbędziesz się owłosienia na delikatnej skórze. Przedstawiamy sposób na gładką buzię bez podrażnienia cery!

Nie od dziś wiadomo, że depilacja twarzy pośród kobiet, które walczą z nadmiernym owłosieniem na buzi, określana jest często wstydliwym tematem. Już nawet pojawiające się pojedyncze włoski potrafią być źródłem licznych kompleksów i niskiej samooceny wśród pań. Na szczęście z pomocą przychodzę łatwe i sprawdzone domowe sposoby, dzięki którym bez wydawania fortuny w salonach kosmetycznych, pozbędziesz się krępującego owłosienia.

Jak wydepilować twarz w domu? Istnieje wyjątkowo prosty i tani sposób!

Czy wiedziałaś, że do usunięcia owłosienia na delikatnej skórze twarzy idealnie sprawdzą się także produkty, które być może i ty masz już w swojej kuchni? Okazuje się, że to właśnie połączenie mąki kukurydzianej i jajka może wspomóc cię w uporczywej walce z pojawiającymi się na buzi włoskami. Ponadto z tego rozwiązania korzystały już zarówno nasze mamy, jak i babcie. Dlaczego warto zastosować wspomniane składniki?

Zarówno mąka kukurydziana, jak i jajko są łagodne dla skóry i pozostawiają ją gładką w dotyku. Mieszanka powstała ze wspomnianych składników nie tylko pomaga usunąć niechciane owłosienie twarzy, lecz także zadziała ona złuszczająco, delikatnie usuwające martwe komórki skórne. To z kolei sprawia, że nasza buzia po wykonanym zabiegu może stać się miękka, jędrna i wyglądać zdrowiej.

Zobacz wideo pielęgnacja

Wspomniana kuracja jest nie tylko banalnie prosta w przygotowaniu, ale też wyjątkowo tania. Koszt jednego jajka i paczki mąki kukurydzianej nie przekracza w sklepie 4 złote, natomiast za zabieg o podobnych efektach w salonie kosmetycznym zapłacimy najczęściej ok. 200 złotych. 

Jak przygotować mieszankę z jajka i mąki do depilacji twarzy? Wystarczy zaledwie chwila!

Do wykonania zabiegu będziesz potrzebować jednego jajka oraz pięciu łyżek stołowych mąki kukurydzianej (50 g). Wystarczy, że obydwa składniki wymieszasz ze sobą, aż do momentu utworzenia się z nich gęstej past. Następnie nałóż przygotowaną mieszankę na twarzy w miejscach, z których chcesz usunąć zbędne owłosienie. Pocieraj delikatnie skórę wykonując okrężne ruchy. Po kilku minutach od nałożenia mąki i jajka na twarz spłucz mieszankę letnią wodą

Jeżeli chcesz cieszyć się zadowalającymi efektami, pamiętaj zarówno o dokładności, jak i regularności. Zabieg powtarzaj dwa razy w tygodniu, aż do uzyskania pożądanych rezultatów. Nie zapomnij jednak, że każda skóra może zareagować na mieszankę inaczej. Przed zastosowaniem wspomnianych produktów na twarzy zaleca się wykonanie próby uczuleniowej. 

Więcej o: