Czy pasować ci będą krótkie włosy? Wykonaj prosty "test ołówka"

Krótkie włosy stały się w ostatnich czasach niezwykle popularne. Choć w wielu przypadkach ścięcie kosmyków wydaje się drastycznym krokiem, to te metamorfozy udowadniają, że stylizacje tego typu świetnie wyglądają. Jak sprawdzić, czy niedługa fryzura ci pasuje?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Coraz więcej gwiazd decyduje się ostatnio na krótkie fryzury. Popularność stylizacji takich jak Pixie cut, czy bob ciągle rośnie. Chcesz sprawdzić, czy takie uczesanie ci pasuje? Jest na to prosty sposób. 

Zobacz wideo Idealny koczek w niecałą minutę? Zobacz, jak ekspresowo zrobić stylową fryzurę

Jakie krótkie fryzury pasują do rysów twarzy? Poznaj najbardziej uniwersalne cięcie

Pomimo mody na krótkie fryzury, przed ścięciem włosów warto zastanowić się, czy taka stylizacja rzeczywiście nam pasuje. Jest na to prosty sposób. Niedługie kosmyki muszą przede wszystkim odpowiadać kształtowi twarzy. Jedną z najbardziej uniwersalnych cięć tego typu są boby. Kobiety o bardziej okrągłej twarzy powinny zdecydować się na stylizację sięgającą poniżej brody. Panie o bardziej prostokątnych rysach będą najlepiej wyglądać we fryzurach sięgających do żuchwy. W tym przypadku warto także zostawić krótką grzywkę.

 

Pixie cut, czyli kolejna popularna krótka fryzura, najlepiej sprawdzi się u kobiet z regularnymi rysami twarzy. Krótko ścięte włosy z dłuższą grzywką eksponują długie szyje, przylegające uszy i kształtne głowy. Panie o tych cechach wyglądu mogą bez żadnych wątpliwości zdecydować się na tę stylizację.

 

Jak sprawdzić, czy krótkie włosy ci pasują? Wypróbuj ten trik

Jednym z najprostszych trików na sprawdzenie, czy krótka fryzura pasuje do rysów twarzy, jest tzw. test ołówka. Ten genialny w swojej prostocie sposób został opracowany przez brytyjskiego stylistę fryzur, Johna Friedę. Wystarczy, że ułożysz ołówek pod brodą, a następnie chwycisz za linijkę. Przyłóż przybór do płatka ucha, tak aby tworzył kąt prosty z kredką. Jeśli jej czubek wskazuje na wartość poniżej 6 centymetrów, zdecyduj się na krótką stylizację. Gdy ołówek pokazuje dłuższy odcinek, nie ścinaj włosów lub skróć je maksymalnie do ramion.

 
Więcej o: