Trend, który może skończyć się łysiejącym okiem. "To wygląda po prostu okropnie"

Jedna ze stylistek rzęs, która prowadzi swój profil na Instagramie regularnie musi mierzyć się z nieprzychylnymi komentarzami na temat swoich prac. Wszystko przez wielkie i gęste rzęsy, które pokazuje na klientkach lub modelkach. - To musi być jakiś żart - komentują internautki.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Posłuchaj podcastu Co o wolności, feminizmie, seksie i brydżu myśli Renata Dancewicz?

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs to obecnie bardzo powszechny zabieg, który ułatwia codzienny makijaż. Takie rzęsy przez kilka tygodni wyglądają dobrze i nie ma potrzeby malowania ich tuszem. Jednak wśród niektórych fanek wyrazistych rzęs zrodził się trend, który nie wygląda zbyt atrakcyjnie i w dodatku naraża na zniszczenia naturalne włoski.

Manicure Najmodniejszy manicure na zimę 2022. Wygląda klasycznie, ale i odważnie

Część kobiet je uwielbia, inne nienawidzą. Gigantyczne rzęsy dzielą internautki

Zdjęcia stylizacji rzęs, które pojawiają się na instagramowym profilu @wispies.by.devie wzbudzają skrajne emocje. To profil stylistki rzęs z Kalifornii, której prace charakteryzują się ogromną objętością i długością. Choć ma swoje fanki, wiele kobiet w sieci nie może uwierzyć, że są osoby, które decydują się na taki efekt na swoich oczach.

To jest przerażające!
Dwie gąsienice siedzące na oczach
To musi być jakiś żart
To wygląda po prostu okropnie
Te rzęsy sprawiają, że oczy wydają się mniejsze niż wszystko inne
Dlaczego? Dlaczego? Ale dlaczego?
Można odlecieć z takimi rzęsami

- czytamy w komentarzach.

 

Fryzury dla kobiet 50+, które odejmują lat. Jedną z nich nosi Małgorzata Kożuchowska (zdjęcie ilustracyjne) Fryzury dla kobiet 50+, które odejmują lat. Jedną z nich nosi Kożuchowska

Nie da się ukryć, że wykwalifikowane polskie stylistki przyzwyczaiły nas raczej do subtelniejszych stylizacji, które podkreślają oko oraz urodę, a nie ją przysłaniają i w dodatku są bezpieczne dla naturalnych rzęs. Trzeba bowiem pamiętać, że zbyt obciążone rzęsy mogą ulec uszkodzeniu, a przez to nadmiernie wypadać.

Co myślicie o takich rzęsach? Czekamy na listy i wasze komentarze na ten lub inny temat. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: