Trzy trendy w makijażu brwi, o których chciałoby się zapomnieć. Dziś uchodzą za kiczowate i niemodne

Moda na makijaż brwi lubi się co jakiś czas zmieniać. Okazuje się, że coś, co było modne kilka lat temu, dzisiaj uchodzi za kiczowate. Zdarza się też, że sposób nakładania kosmetyków, który niegdyś był uważany za niemodny, dziś podbija media społecznościowe. Z czego warto zrezygnować?

O niektórych trendach makijażowych chciałoby się zapomnieć. Coś, co było modne kilka lat temu, dziś może wywoływać nerwowy śmiech lub zażenowanie. Z roku na rok coraz częściej odchodzi się od nienaturalnych, mocnych makijaży, które optycznie dodają lat, na rzecz naturalności. Jak nie malować brwi? Oto czego warto unikać.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Brwi na mydło. Instrukcja krok po kroku

Te trzy trendy w makijażu brwi są już niemodne. Lepiej z nich zrezygnować

  1. Nienaturalnie cienkie brwi — Wiele lat temu mała ilość włosków na twarzy cieszyła się ogromną popularnością, dlatego niektóre kobiety wyskubywały brwi nawet codziennie. Dziś mało kto postrzega je jako ładne i takie, które dobrze się prezentują na twarzy. Noszenie takich włosków dodaje lat i poszerza optycznie buzię. Warto pozwolić im odrosnąć i dobrać makijaż odpowiedni do kształtu twarzy i koloru włosów na głowie.
  2. Przesadnie wyrysowane, geometryczne brwi z Instagrama — Trend królował przez kilka lat, jednak dziś takie włoski są już kompletnie niemodne. Wyrysowane prawie jak markerem, dodające twarzy wyrazistości i z kwadratową końcówką dziś niemal rażą sztucznością, dlatego warto z nich zrezygnować.
  3. Nadawanie brwiom ciemnego, nienaturalnego koloru — Okazuje się, że ciemne brwi dobrane do jasnej karnacji postarzają, a nawet optycznie dodają kilogramów.

Jak malować brwi? Makijaż najmodniejszy w tym sezonie

Brwi są bardzo ważnym elementem makijażu, bo to od nich w dużej mierze zależy finalny wygląd twarzy. Od kilku lat powraca moda na naturalność, co dotyczy również włosków. Warto postawić na swobodną gęstość i pierwotny kolor — brwi nie muszą być regularne, bo dobrze prezentują się też, jeśli są w delikatnym nieładzie. W razie potrzeby można je zabezpieczyć specjalnym żelem, by utrzymywały się w odpowiednim ułożeniu. W makijażu brwi należy też odpowiednio dobrać kredkę — powinna być nieco jaśniejsza od naturalnych włosków. To trend, który aktualnie cieszy się ogromną popularnością na całym świecie.

Więcej o: