Szorstkie i suche dłonie to częsty problem zimą. Wcieraj to codziennie, a wygładzisz skórę ekspresowo

Suche ręce zimą to problem, z którym boryka się wielu ludzi. Kiedy temperatura na dworze spada, warto postawić na pielęgnację skóry, co pomoże uniknąć suchości i pękania. Odpowiednie kosmetyki można przygotować samodzielnie w domu.

Wiele osób kojarzy jesień i zimę z problemem suchej i pękającej skóry dłoni. Gdy zwykły krem nawilżający nie wystarczy, nieestetyczny i bolesny problem można rozwiązać wykorzystując mieszanki z produktów, które większość z nas ma już w domu. Dzięki nim zapomnisz o drogich kosmetykach ze sklepu, a skóra będzie miękka i odpowiednio zaopiekowana. Warto też przeprowadzić odżywczy zabieg parafinowy na dłonie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pielęgnować dłonie i paznokcie zimą?

Jak pielęgnować suche dłonie zimą? Proste mieszanki z domowych produktów nawilżą i odżywią skórę

Doskonałym rozwiązaniem będzie codziennie wcieranie w ręce miodu. Działa regenerująco, zmiękczająco i nawilżająco. Wystarczy wetrzeć go w skórę i spłukać po 10 minutach. Jeszcze lepszy efekt uzyskamy, stosując jednocześnie inne sprawdzone triki tj.

 • Moczenie dłoni w wodzie z dodatkiem oliwy z oliwek — To jeden z najszybszych sposobów na nawilżenie skóry dłoni, która ma też skłonność do pękania.
 • Moczenie dłoni w naparze z nagietka — Przygotowany wywar należy lekko przestudzić, a następnie zamoczyć w nim dłonie na 10 minut. Działanie zmniejsza przesuszenie rąk i przyspiesza ich regenerację.

Sucha skóra rąk? Sprawdź, jak działa parafina na dłonie

Na problem suchej skóry dłoni sprawdzi się zabieg parafinowy, który można wykonać samodzielnie w domu. Wystarczy zastosowanie kilku produktów, a także odrobina wolnego czasu. Niezbędne produkty to:

 • garnek
 • duża miska
 • rękawiczki foliowe i rękawiczki bawełniane
 • ulubiony nawilżający krem do rąk

Sposób przygotowania:

 1. Umyj dokładnie dłonie. Możesz też zastosować peeling, który zetrze nadmiar martwego naskórka. Osusz ręce i zabezpiecz je grubą warstwą kremu do rąk.
 2. Rozgrzej parafinę w garnku.
 3. Przepłucz zimną wodą miskę, a następnie przelej do niej parafinę.
 4. Gdy produkt zacznie tężeć, włóż do środka dłonie.
 5. Powtarzaj czynność 2-3 razy.
 6. Załóż na dłonie rękawiczki foliowe, a następnie te z bawełny (zatrzymają ciepło).
 7. Po upływie 20 minut ściągnij rękawiczki i resztki produktu z dłoni.
 8. Zastosuj krem nawilżający.

Zabieg nie powinien być stosowany przez osoby borykające się z chorobami skóry, egzemą, grzybicą i problemami z krążeniem.

Więcej o: