Lubisz długie wachlarze? Lepiej o nich zapomnij! Teraz królują rzęsy manga

Nadszedł czas by zapomnieć o włoskach w postaci długich wachlarzy. Od kilku miesięcy na platformie TikTok króluje trend na rzęsy, które swoim ułożeniem przypominają postaci z japońskich mang i anime. Jak je przygotować? Przedstawiamy tutorial krok po kroku na podstawie popularnego filmiku.

TikTok jest kopalnią urodowych trendów, które co jakiś czas podbijają Internet. Na platformie można znaleźć filmiki osób, które wykonują makijaże i pokazują krok po kroku, jak przygotować je samodzielnie w domu. Od kilku miesięcy popularne jest stylizowanie rzęs tak, by wyglądały podobnie do postaci z mangi i anime. Uzyskanie takiego efektu nie wymaga zastosowania dużej ilości kosmetyków, dlatego trend spodoba się osobom, które na co dzień stawiają na lekki i naturalny makijaż. Jak zrobić takie rzęsy?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] O zdrowiu w kontekście ciałopozytywności, czyli dlaczego nie ma to nic wspólnego z promocją otyłości? 2. odcinek podcastu „Ciałość"

Trend na rzęsy inspirowany mangą. "Manga Lashes" podbijają TikToka

Rysunki postaci w japońskich mangach i anime często ukazują kobiety lub dziewczynki z rzęsami ułożonymi w spiczaste kępki, które rozmieszczone są wzdłuż dolnej i górnej linii rzęs. W efekcie, dzięki rozdzielonym włoskom, rzęsy przypominają nieco ostre kolce. Okazuje się, że aby przygotować popularne "Manga Lashes" nie trzeba przyklejać sztucznych kępek. Świetnie sprawdzą się też nasze, naturalne włoski. Układanie rzęs w ten sposób to trend, który od kilku miesięcy króluje na TikToku. Niektórzy użytkownicy pokazują, jak przygotować stylizację krok po kroku. Prosty tutorial opublikowała w listopadzie użytkowniczka @neptttuneee. Jej filmik został odtworzony już ponad 1.5 mln razy.

Jak zrobić rzęsy manga? Przygotuj je krok po kroku

Już na samym początku nagrania TikTokerka informuje, że opublikowany przez nią tutorial nie wymaga przyklejania sztucznych rzęs. Dzięki temu uzyskanie efektu "Manga Lashes" będzie dużo łatwiejsze dla osób, które jeszcze nie mają doświadczenia w przygotowywaniu makijażu.

  1. Nałóż na dolne rzęsy tusz tak, jak robisz to zawsze.
  2. Zamocz pęsetę w tuszu i złącz nią dolne kępki, by ściśle do siebie przylegały (tusz pomoże im się do siebie "przykleić"). Zachowaj ostrożność i pod żadnym pozorem nie ciągnij włosków, które mogłyby zostać wyrwane.
  3. Pomaluj tuszem górne rzęsy i powtórz działanie z pęsetą.
Więcej o: