Jak nadać włosom objętości? Proste triki sprawią, że szybko zapomnisz o oklapniętych pasmach zimą

Wiele kobiet nie radzi sobie z włosami, które wydają się oklapnięte. Próby nadania im objętości spełzają na niczym, a noszenie czapek i zimne powietrze nie pomagają. Na szczęście istnieją sposoby, by rozwiązać ten problem. Wystarczą odpowiednie techniki i niepopełnianie błędów w pielęgnacji.

Oklapnięte włosy są problemem, z którym wiele kobiet z cienkimi włosami boryka się przez cały rok, jednak najczęściej zauważa się go dopiero zimą. W czasie gdy na zewnątrz jest zimno i nosimy czapki, materiał jeszcze bardziej "przyklepuje" pasma do głowy. Co zrobić, by kosmyki były lekkie, odbite od nasady i elastyczne przez cały dzień, nawet mimo zmiennych warunków pogodowych? Na szczęście mamy na to kilka sprawdzonych sposobów.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak dbać o skórę i włosy jesienią? Podpowiada nasza makijażystka

Sposoby na oklapnięte włosy. Sięgaj tylko po odpowiednie kosmetyki

Jedną z przyczyn oklapniętych włosów jest stosowanie źle dobranych kosmetyków. Te, które zawierają w składzie oleje, obciążają kosmyki. Zbyt odżywczy skład szamponów również wspomaga oklapnięcie, co można dostrzec nawet chwilę po umyciu. Z tego względu warto stosować preparaty, które mają za zadanie nadanie włosom objętości, a dodatkowo zapobiegają ich przetłuszczaniu.

Jazda motocyklem jesienią nie musi być strasznaNiezawodne sposoby na przedłużenie motocyklowego sezonu. Nawet teraz jest co robić

Co zrobić, żeby włosy nie były oklapnięte? Susz je tylko w ten sposób

Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, ale istotne w nadaniu włosom objętości jest ich odpowiednie suszenie. Co ciekawe, sposób jest bardzo łatwy. Wystarczy się pochylić i suszyć pasma głową w dół. Należy to robić do czasu, aż będą całkiem suche. Dobrym trikiem jest też odczekanie kilka chwil w tej pozycji po zakończeniu suszenia, by włosy delikatnie przestygły. To sprawi, że zachowają pożądaną objętość na dłużej.

DodaNajwiększe zawodowe marzenie Dody się spełniło. "Ogromne gratulacje"

Oklapnięte włosy u nasady. Jak sobie z nimi poradzić?

Oklapnięte włosy mogą być przyczyną złej pielęgnacji. Z tego względu warto zwrócić uwagę, czy nie popełnia się błędów, które szkodzą pasmom.

  1. Niedokładne spłukiwanie kosmetyków — Zbyt duże ilości odżywek czy masek i niedokładne zmywanie preparatów z głowy przyczyniają się do oklapnięcia włosów. W efekcie wydaje się, że włosy są nieświeże, a do tego jest ich dużo mniej.
  2. Zbyt gorąca lub zimna woda — Ciecz do mycia włosów powinna mieć odpowiednią temperaturę. Gorąca rozchyla łuski, co przyspiesza wytwarzanie sebum, a zbyt zimna zamyka je, przez co kosmetyki, zamiast wniknąć w pasma, oblepiają je i powodują obciążenie.
Więcej o: