Jak nadać włosom objętości? Proste triki sprawią, że szybko zapomnisz o oklapniętych pasmach zimą

Wiele kobiet nie radzi sobie z włosami, które wydają się oklapnięte. Próby nadania im objętości spełzają na niczym, a noszenie czapek i zimne powietrze nie pomagają. Na szczęście istnieją sposoby, by rozwiązać ten problem. Wystarczą odpowiednie techniki i niepopełnianie błędów w pielęgnacji.

Oklapnięte włosy są problemem, z którym wiele kobiet z cienkimi włosami boryka się przez cały rok, jednak najczęściej zauważa się go dopiero zimą. W czasie gdy na zewnątrz jest zimno i nosimy czapki, materiał jeszcze bardziej "przyklepuje" pasma do głowy. Co zrobić, by kosmyki były lekkie, odbite od nasady i elastyczne przez cały dzień, nawet mimo zmiennych warunków pogodowych? Na szczęście mamy na to kilka sprawdzonych sposobów.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak dbać o skórę i włosy jesienią? Podpowiada nasza makijażystka

Sposoby na oklapnięte włosy. Sięgaj tylko po odpowiednie kosmetyki

Jedną z przyczyn oklapniętych włosów jest stosowanie źle dobranych kosmetyków. Te, które zawierają w składzie oleje, obciążają kosmyki. Zbyt odżywczy skład szamponów również wspomaga oklapnięcie, co można dostrzec nawet chwilę po umyciu. Z tego względu warto stosować preparaty, które mają za zadanie nadanie włosom objętości, a dodatkowo zapobiegają ich przetłuszczaniu.

Co zrobić, żeby włosy nie były oklapnięte? Susz je tylko w ten sposób

Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, ale istotne w nadaniu włosom objętości jest ich odpowiednie suszenie. Co ciekawe, sposób jest bardzo łatwy. Wystarczy się pochylić i suszyć pasma głową w dół. Należy to robić do czasu, aż będą całkiem suche. Dobrym trikiem jest też odczekanie kilka chwil w tej pozycji po zakończeniu suszenia, by włosy delikatnie przestygły. To sprawi, że zachowają pożądaną objętość na dłużej.

Oklapnięte włosy u nasady. Jak sobie z nimi poradzić?

Oklapnięte włosy mogą być przyczyną złej pielęgnacji. Z tego względu warto zwrócić uwagę, czy nie popełnia się błędów, które szkodzą pasmom.

  1. Niedokładne spłukiwanie kosmetyków — Zbyt duże ilości odżywek czy masek i niedokładne zmywanie preparatów z głowy przyczyniają się do oklapnięcia włosów. W efekcie wydaje się, że włosy są nieświeże, a do tego jest ich dużo mniej.
  2. Zbyt gorąca lub zimna woda — Ciecz do mycia włosów powinna mieć odpowiednią temperaturę. Gorąca rozchyla łuski, co przyspiesza wytwarzanie sebum, a zbyt zimna zamyka je, przez co kosmetyki, zamiast wniknąć w pasma, oblepiają je i powodują obciążenie.
Więcej o: